Telegram Android'de 7.1.1 Sürümüne Güncellendi

Anlık mesajlaşma servislerinin gözde isimlerinden birisi olan Telegram'ın Android sürümü güncellendi ve 7.1.1 sürümüne yükseltildi. Yenilenen haliyle uygulama bir dizi farklı özelliği beraberinde getirmektedir. Bu özellikler arasında arama filtreleri, anonim grup yöneticileri, yeni animasyonlar ve kanal yorumları yer almaktadır.

Tartışmasız bir biçimde Telegram'ın en büyük eksiklerinden birisi içerik arama konusundaki seçeneklerdir. Geliştirici ekip son yayınladığı güncelleme ile birlikte kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklandı. Arama filtreleri özelliğine kavuşan uygulamada artık detaylı aramalar yapabilecek.

Telegram'ın yeni özelliklerinden birisi ise doğrudan grup yöneticilerini ilgilendirmektedir. Bu özellik sayesinde grup yöneticileri, kimliklerini gizleme yoluyla mesajlaşmaya devam edebilecekler. Özellik açıldığında anonim olarak mesaj atılmakta, kapatıldığında ise normal isimle mesajlaşma devam etmektedir.

Telegram'ın yeni sürümüyle birlikte gelen diğer iki özellik ise kanal yorumları ve yeni animasyonlardır. Kanal yorumları tartışmaların daha derli toplu bir yapıda olmasını sağlayacak. Yeni animasyonlar ilse kullanıcıların duygularını daha net ifade etmelerine yardımcı olacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap