Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Telefonlarda Çağrı Merkezi Menüleri Daha Anlaşılır Olacak

Çağrı merkezleri ile yapılan görüşmelerde sürekli belirli numaraların tuşlanmasının istenmesi, kullanıcıların görüşmeleri daha zor bir şekilde yapmasına neden oluyor. Google ise yeni teknolojileri ile görüşmeleri daha pratik hale getirmeyi hedefliyor.

Bankalar ya da özel işletmeler ile yapılacak görüşmelerde, genellikle çağrı merkezleri sesli yanıt sistemini kullanılıyor. Kişiler telesekreteri dinledikten sonra yapacağı işleme gör tuşlamak yaparak menüler arasında gezinmek zorunda.  Bu durum kullanıcılarda zorluk yarattığından dolayı yeni bir teknoloji ile bu soruna Google'dan dikkat çekici bir kolaylık getirildi.

Pixel modelleriyle gelen yenilik dikkat çekti!

Google Pixel 6 modelleri ile kullanıma başlanacak olan yeni çağrı merkezi özelliği sayesinde kullanıcılar herhangi bir çağrı merkezini aradığında ekranda özel olarak seçenekler yer almaya başlayacak. Üstelik arama yapmadan önce mevcut ve öngörülen bekleme süreleri de gösterecek olan Google Pixel 6, böylece en uygun zamanda arama yapılarak en kısa süre içerisinde çağrı merkezi temsilcileri ile görüşme imkanı sağlayacak.

Google, çağrı merkezleri tarafından yapılacak olan yönlendirmeleri kullanıcılar yerine dinleyecek ve yapılacak işlemler için ekranda özel seçenekler sunacak. Böylece kullanıcılar otomatik menü seçenekleri sayesinde tuşlama yaparak çağrı merkezini dinlemeye gerek kalmadan istediği tüm işlemleri gerçekleştirebilmesi sağlanacak. Bekleme aşamalarında da kullanıcıların sürekli telefonu kulağında tutmasına gerek kalmayacak.

Google asistan kullanıcılar için görüşmede kalmaya devam edecek. Çağrı merkezi temsilcisi görüşmeye katıldığında ise kullanıcıları bilgilendirerek telefon ile görüşme yapılmasını sağlayacak. Yeni özellikler dikkat çekmiş durumda. Bu konuda diğer şirketlerin de yeni çözümler sunması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap