TCL, USB-C Girişli Akıllı Gözlüğü NXTWEAR G'yi Tanıttı

İlk olarak CES 2021'de duyurulan TCL’nin ilk akıllı gözlük modeli NXTWEAR G resmen tanıtıldı. Gözlük, USB-C giriş desteğine sahip.

TCL, yaptığı yeni tanıtım ile tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İlk olarak CES 2021’de tanıtımı gerçekleştirilen akıllı gözlük, kullanımı ile oldukça farklı bir deneyim sunuyor. Yapılan son geliştirmeler ile birlikte kullanıma hazır hale getirilen gözlük, şirket tarafından resmi olarak tanıtıldı. Tanıtımda gözlükte yer alan tüm teknik özellikler detaylı olarak aktarıldı. Yeni gözlük şirketin ilk giyilebilir ekran gözlükleri olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip. 

NXTWEAR G özellikleri neler?

Yeni model için NXTWEAR G ismini tercih eden şirket, gözlüklerde Sony tarafından geliştirilmiş özel lensleri kullanıyor. FHD özelliği bulunan gözlükle üç boyutlu 4K görüntüler sorunsuz bir şekilde izlenebiliyor 16:9 en boy oranına sahip ve tak çalıştır sistemi ile pratik bir kullanım sunan gözlük, takıldıktan sonra 140 inç ekran büyüklüğünde bir ekran kullanıyormuş hissi yaratıyor. 

Şirket tarafından geliştirilen akıllı gözlük modeli özellikle uyumluluk noktasında oldukça iddialı. Bilgisayar, telefon ve tabletler başta olmak üzere 100'ü aşkın cihaz desteği bulunan akıllı gözlük böylece kullanıcılara farklı bir ekran deneyimi sunuyor.

Gözlüklerde yer alan ve en çok dikkat çeken özelliklerden bir diğeri ise farklı burun tipleri ile tam uyumluluğun sağlanabilmesi için özel kitlere sahip olması. Ayarlanabilir bu kitler sayesinde gözlüğün kullanım sırasında kullanıcılarda rahatsızlık yaratması önlenmektedir. 

NXTWEAR G ne zaman piyasaya sunulacak?

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda akıllı gözlüğün 2021 yılı içerisinde piyasaya sunulacağı belirtildi. Pek çok farklı ülke pazarında satışa çıkacak olan gözlük ilk versiyonu ile temel özellikler de yer alsa da şirket geliştireceği yenilikler ile birlikte yeni modellerini daha donanımlı hale getirecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap