Taric CT (Counter): Taric Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Taric CT (Taric counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Taric karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-121]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Taric karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Taric karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Taric counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Taric counter taktikleri

Taric’in sadece bir tane mücadele başlatma kabiliyeti vardır. E yeteneği bu konuda ona yardımcı olabilen tek yetenek durumundadır. Bu yeteneğin nasıl çalıştığını bilmek önemlidir. Çünkü yetenek yakınlardaki şampiyona bağlı olarak işlev gösterir. Genellikle hedefleri sersemletmek için ormancı takım arkadaşıyla arada bağ kurmaya çalışması söz konusudur.

Taric’in koridor aşaması oldukça kötü geçer. Ne yaparsa yapsın E yeteneği kullanılabilir olmadığı sürece koridorda rahatsız edilmeye mahkumdur. Bu durumu avantajı bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin. Özellikle yetenek bekleme süresine geçtiği zaman hasar takasına girmeyi düşünebilirsin. Koridorda avantajı ele geçirmenin tek yolu budur.

Taric’in Q yeteneği alan etkisi gösteren bir can iyileştirme yeteneğidir. W yeteneği ise yüksek mana kullanım bedeline sahiptir. Bu yetenekleri oyunun erken evresinde sık sık kullanmak pek elverişli değildir. Bu nedenle Taric’i rahatsız etmek çok kolay değildir. Canını iyileştirmek için Q yeteneğini kullandıkça mana problemi yaşamaya başlayacaktır.

Taric counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Taric ile bir şekilde mücadeleye girişmek zorunda kaldığında çok dikkatli olmalısın. Pasif yeteneği sayesinde mücadeleye girme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamaz. Pasif yeteneği aynı zamanda Q yeteneğini sıfırlama özelliğine sahiptir. Ayrıca kısa süreli bir hasar takasından sonra canını doldurabileceğini unutmamalısın.

Oyun ne kadar uzarsa Taric bir o kadar güçlü olur. Onu diğer destek şampiyonlarından ayıran en önemli özellik budur. Taric’in yetenekleri zırh ve can değerlerinden güç alır. Bu nedenle ne kadar fazla dayanıklı olursa o kadar güçlü hale gelir. Karşında Taric varsa oyunu erkenden bitirme planına sahip olman çok önemlidir.

Can iyileştirme becerilerini kısıtlayan eşyalara yönelmek bir çözüm olabilir. Taric’in can iyileştirme yeteneği alan etkisine sahiptir. Bunu göz önünde bulundurduğun zaman bu tür eşyalar almak bir çözüm olabilir. Çünkü takım savaşında dahi ne kadar hasar verirsen ver Taric verilen hasar kadar can iyileştirmeyi başarabilecek bir şampiyondur.

Taric’in potansiyeli

Taric’in koridor aşamasındaki gücü tamamen yanındaki şampiyona göre değişiklik gösterir. Özellikle yanında hasar potansiyeli çok yüksek bir şampiyon varsa 1. seviyeden itibaren tehdit oluşturmaya başlar. E yeteneğinden gelen sersemletme etkisini uygulamayı başardığı sürece çok büyük bir problem haline gelebilecektir.

Taric’in yanında koridor aşamasında çok güçlü bir şampiyon varsa Taric’in 2. seviyedeki güç artışı ona fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bu nedenle 2. seviye olduğu zaman dikkatli olmalı ve pozisyonunu korumalısın. Sersemletme etkisine maruz kaldığın zaman ondan kurtulman çok kolay olmayabilir. Oyunun erken evresinde skor avantajı vermezsen geri kalanını daha rahat geçirebilirsin.

6. seviye olduğu zaman Taric, R yeteneğine erişim sağlar. Bu yetenek oyundaki en güçlü yeteneklerden biridir. Doğru zamanlama kullanıldığı zaman Taric kendisini ve takım arkadaşını hasar almaktan koruyabilecektir. Bunun için söz konusu yeteneği yemlemeye çalışmak iyi bir fikir olabilir. Yetenek bekleme süresinde olduğu zaman bunu harekete geçmek için bir fırsat olarak değerlendirmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap