Google’dan Tabletlere Yönelik Yeni Eğlence Merkezi

Google tabletler için geliştirdiği yeni özelliği resmen tanıttı. Yeni bir blog yazısı ile tanıtımı yapılan yeni özellik, tablet kullanıcılarına eğlence merkezli bir kolaylık sunacak. 

Entertainment Space adı verilen özellikle, eğlence merkezi adında yeni bir yeniliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanan Google, mevcut özelliği ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde test edecek. Eğlence içeriklerine ulaşmayı kolaylaştıracak bu yeni özellik ile birlikte kitap okumak, film izlemek ya da oyun oynamak çok daha kolay bir hal alacak.

Google Eğlence Merkezi neleri kapsayacak?

Google Eğlence Merkezi; film (video), kitap ve oyun olmak üzere 3 farklı kategori altında toplanıyor. Oyun bölümüne giriş yapan kullanıcılar, cihazlarında kurulu olan oyunlar listesiyle birlikte deneyebileceği oyunlara ulaşabiliyor. Üstelik indirmeden deneme özelliğinin desteklendiği eğlence bölümünde, kişiler dilerse oyunları belirli bir süre oynayabiliyor ve beğendiği takdirde cihazına indirebiliyor.

Multimedya bölümünde ise Google TV servisi üzerinden özel olarak içerikler çekiliyor. Böylece filmler ya da daha önce YouTube gibi platformlar üzerinden izlenen ve yarım bırakılan video önerileri izleme sekmesi altında bir araya getiriliyor.

Kitaplar servisinde ise yeni dijital kitaplar ve sesli kitapların satın alınarak okunabilmesi, ücretsiz seçeneklerin değerlendirilmesi mümkün.

Tablet kullanımı arttı

Google tarafından yapılan açıklamalarda son 1 yıllık süre içerisinde tablet kullanımının yüzde 30 arttığı belirtildi. Artan kullanım ile birlikte tablet kullanıcılarının daha kolay bir deneyim elde etmesini hedefleyen Google, yeni içerik özelliği ile birlikte bu konuda önemli bir adım attı. Resmi açıklamaya göre 2021'in son aylarına doğru tüm tablet üreticileri tarafından mevcut özellik desteklenmeye başlayacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap