T1 Takımı COVID-19 Testi Gerçekleştirmek Zorunda Kaldı

T1 takımı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, bir çalışanlarına ait COVID-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. Öğrenilen bu durumun ardından tüm T1 oyuncuları ve personeli güvenlik amacıyla COVID-19 testinden geçmek durumunda kaldı.

T1 tarafından Twitter üzerinden İngilizce ve Korece olarak yapılan açıklamada başka kimsenin semptom göstermediği belirtildi. Buna rağmen, güvenlik prosedürleri gereği tüm oyuncuların ve personelin test yaptıracakları ifade edildi.

Bir T1 Çalışanı COVID-19'a Yakalandı

T1 tarafından yapılan açıklama oldukça netti. Geçtiğimiz gün erken saatlerde yapılan bir COVID-19 testi sonrasında bir T1 çalışanının testinin pozitif çıktığı bildirildi. Her ne kadar oyuncular ve diğer personel herhangi bir semptom göstermese bile güvenlik amacıyla herkesin test yaptıracağı duyuruldu.

COVID-19 testi pozitif çıkan T1 çalışanı hakkında detaylı bilgi verilmezken, organizasyonda yer alan herkese en yakın sağlık merkezine gidip test yaptırmaları gerektiğinin bilgisi iletildi. Güvenlik prosedürlerini eksiksiz olarak yerine getiren T1, Worlds 2021 öncesinde hayranlarına bir son dakika şoku yaşatmaktan kurtulmuş oldu.

T1, Eski Günlerine Hasret Kaldı

Worlds 2021 öncesi olası bir COVID-19 riskinden kurtulmayı başaran ekibin tek problemi maalesef bu değil. Önceki yıllarda ortaya koyduğu performanstan epey bir uzakta kalan ekip, eski günlerine hasret kalmış durumda. Hayranları açısından tam bir hayal kırıklığı olan takımın Worlds 2021 performansı merakla bekleniyor.

Halihazırda League of Legends'ın en değerli oyuncularından biri olarak görülen Lee "Faker" Sang-hyeok'a sahip olmalarına rağmen çıtayı yükseltemediler. Kasım 2021'de T1 ile sözleşmesi bitecek olan Lee "Faker" Sang-hyeok'un turnuvada neler yapacağı en çok merak edilen konuların başında geliyor.

T1 ekibiyle bugüne kadar toplam 584 maça çıkmış olan Lee "Faker" Sang-hyeok takımın en tecrübeli ismi konumunda. Onu en yakından takip eden isim ise T1 ile 390 maça çıkmış olan Park "Teddy" Jin-seong olsa bile, bu oyuncu artık yedek kadroda yer alıyor.

T1'in League of Legends takımı kısa süre önce LCK Regional Finals turnuvasını kazanarak Worlds 2021'e katılma hakkı kazanmıştı. Kore bölgesinden turnuvaya katılacak üçüncü takım olmayı başaran T1, İzlanda'da gerçekleştirilecek olan büyük etkinlikte boy gösterecek.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap