Swain CT (Counter): Swain Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Swain CT (Swain counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Swain karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-115]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Swain karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Swain karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Swain counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Swain counter taktikleri

Swain oyunun erken evresinde oldukça güçsüz kalan bir şampiyondur. Ancak dikkatli olmazsan vereceği hasar ile seni sürekli rahatsız edebilecektir. Swain’in Q yeteneği minyon birliklerine çarpmadan arka kısımlara ulaşabilir. Bu nedenle minyon birliklerinin arkasında olsan bile aşırı dikkatli oynamaya çalışmalısın.

Swain’in E yeteneği koridor aşamasında en kullanışlı yeteneklerden biridir. Bu yetenek sayesinde ormancı takım arkadaşına baskınlarda yardımcı olabilen bir şampiyondur. Swain, E yeteneğini kullanmaya çalıştığı zaman arka planda yer alan menzilli (caster) minyon birliklerinin arkasında durmaya çalışmalısın. Böylece onun hamlesini boşa çıkartmayı başarabilirsin.

Oyunun erken evresinde Swain’in yeteneklerine ait bekleme süreleri oldukça yüksektir. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmak istiyorsan yetenekleri bekleme süresinde olduğunda agresif oynamaya çalışmalı ve ona hasar vererek onu rahatsız etmelisin. Çünkü bu yetenekleri kullanılabilir olmadığı zaman Swain etkisini önemli ölçüde yitirebilen bir şampiyondur.

Swain counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Swain’in R yeteneği ona olabildiğince iyileştirme becerisi kazandırır. Bunu azaltmak için iyileştirme becerilerini azaltan bir eşya almaya çalışabilirsin. Özellikle koridor aşaması için bu son derece önemli bir yatırım olacaktır. Buna ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan stratejini değiştirmeyi düşünmelisin.

Swain’in R yeteneği iki aşamalıdır. İlk aşamada R yeteneğini kullanarak yakınındaki hedeflerden can çalar. İkinci aşamada ise yanındaki rakip birliklere önemli büyüklükte hasar vermeyi başarır. R yeteneğinin vereceği hasar toplamış olduğu can miktarına göre değişiklik gösterecektir. R yeteneğini kullandığı zaman ona yakınlaşmak yerine ondan uzaklaşmayı düşünmelisin.

Her ne kadar Swain’in en son maksimum seviyeye çıkarttığı yetenek W olsa bile bu yeteneği takım savaşlarında çok kritik noktalarda kullanma becerisine sahiptir. Yeteneğin taban hasar miktarı çok yüksek olduğu için takım savaşlarında oldukça işe yarar. Bir mücadele başlatmak istiyorsan çok fazla bir arada durmamaya özen göstermelisin çünkü bu yetenek alan hasarı uygulayan bir yetenektir.

Swain’in potansiyeli

Swain temel eşyalarını tamamladığı zaman hatırı sayılır miktarda hasar vermeye başlayacaktır. Çünkü bu eşyalar ona mana, can ve yetenek gücü kazandırır. Bu sayede hasar takasında hayatta kalma şansını yükseltir ve aynı zamanda zaman geçtikçe güçlenen bir yapıya kavuşur. Swain’in seçmiş olduğu eşyalara mutlaka dikkat etmelisin.

Swain 9. seviye olduğu zaman birçok hasar takasında hayatta kalma başarısını gösterir. Genel olarak mücadele başlatma ve işi sonlandırma konusunda muazzam avantaj elde eder. Onun yanına çok fazla yaklaşmamalı ve E yeteneğinden mutlaka kaçmaya çalışmalısın. Bunu yapmazsan kısa süre içerisinde onun için muazzam bir hedef haline gelebilirsin.

Swain için Zhonya’s Hourglass eşyası oldukça önemlidir. Çünkü R yeteneğini kullandığında bu eşyanın özelliğini aktif ederse R yeteneğiyle can sömürmeye devam edecektir. Bu eşyanın bekleme süresine dikkat etmelisin. Bunu yapmazsan birçok mücadelede Swain’i durdurmak için çok büyük sıkıntı yaşayabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap