Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Sürücüsüz Tesla Otomobil Can Almaya Devam Ediyor

Tesla takipçilerinin bildiği gibi son zamanlarda yaptığı kazalarla ön plana çıkan sürücüsüz Tesla otomobiller, yine bir can aldı. Sürücü koltuğunda kimsenin olmadığı aracın saniyeler içinde alev aldığı ve içerisindeki iki kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Teksas'ta yayın yapan KPRC'nin haber detayına göre sürücü koltuğunda kimsenin olmadığı Tesla araç, bir ağaca çarpma sonucunda patlıyor ve aracın alev alması sonucunda içerisinde bulunan iki kişi hayatını kaybediyor. Buradaki ilginç nokta, Tesla aracın pilleri yeniden alev almaya devam ediyor ve bu sırada yetkililer yangını söndürmek için 4 saat boyunca 30.000 galon su kullanmak zorunda kalıyor.

Gelen inceleme raporlarına göre aracın çok yüksek hızda gittiği ve dönüş yapamadığı içinde yol kenarında bulunan bir ağaca çarptığı belirtiliyor. Hayatını kaybedenlerden biri ön koltukta, diğeri ise arka koltukta oturuyordu. 2019 model Tesla aracın otopilot sürücü destek sisteminin etkinleştirilip etkinleştirilmediği ise henüz netlik kazanmış değil.

Bu tarz kazaların artmasından sonra tüm gözleri üzerine çeken Elon Musk, ölümlü kaza ile ilgili bir açıklama veya yorum yapmaktan kaçındı.

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz 2008 yılından beri blog yazan yazar, Teknolojio'da da kurucu pozisyonunda yer almaktadır. Elektrik-elektronik mezunu olmakla birlikte, yazılım geliştirme uzmanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap