Surface Pro 8 Geliyor!

Microsoft 22 Eylül etkinliğinde yeni modellerini piyasaya sunacak. Etkinlikte en çok dikkat çeken ise Surface Pro 8 olacak.

Microsoft tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamalarda 22 Eylül tarihinde özel bir lansman düzenleneceği belirtildi. Yapılan açıklamalarda hangi modellerini tanıtılacağı net olarak paylaşılmamış olsa da özellikle şirketin Surface Pro 8 8 modeli için yapacağı özel tanıtım oldukça dikkat çekti. Üstelik yaşanan yeni bir sızıntı ile birlikte şirketin yeni cihazlarında yer alacak pek çok özellik şimdiden öğrenildi. 

Surface Pro 8 özellikleri neler?

Yapılan sızıntıya göre şirketin yeni modelindeki öne çıkan özellik 120hz yenileme hızına sahip ekran olacak. Bugüne kadar hiçbir modelinde böyle üst düzey bir özelliğe yer vermeyen şirket, yeni versiyon ile birlikte önemli bir yükseltme yapmış olacak. 120Hz yenileme hızına ek olarak yeni modellerde 13 inç ekran ve dar bir çerçeve sistemi kullanılacak. Böylece kullanıcılar normalden daha büyük görünen özel ekranı sayesinde yeni Surface Pro 8 modelinde daha iyi bir deneyim elde edebilecek. 

Çift Thunderbolt bağlantı noktasına, harici ekran kartı kullanılabilmesi için özel bir slota ve yüksek hızlı çevre birimlerine sahip olacak yeni modelde, yapılacak en büyük yeniliklerden birisi de değiştirilebilir hard disk alanı olacak. Yeni model ile birlikte önceki serilerde yer alan tüm handikapları ortadan kaldıran Microsoft, Surface Pro 8’de istenildiği zaman depolama alanının kolay bir şekilde değiştirebilmesi sağlıyor. Bu sayede bugüne kadar sunulmayan cazip fırsatlar, Surface Pro 8 ile birlikte sunulmuş olacak. 

Etkinlikte hangi modeller tanıtılacak?

22 Eylül tarihinde yapılacak etkinlik hakkında paylaşılan son raporlara göre Surface Pro 8 modelinin yanı sıra Surface Duo 2, Surface Book, Surface Go ve Surface Pro X modellerinin de tanıtılması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap