Süper Takip ve Biletli Alanlar Twitter’a Geliyor

Twitter uzun zamandan beri gündemde yer alan ve konuşulan Süper Takip ve Biletli Alanlar için başvuru sürecini başlattı. Başvurular ile birlikte özellikler, sınırlı sayıdaki kullanıcılar ile test edilecek.

Twitter'da yeni gelir alanlarının yaratılabilmesi adına Süper Takip ve Biletli Alanlar olarak iki farklı özellik kullanılmaya başlanacak. Uzun zamandan beri üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü yeni özellikler için yeni bir açıklama yapan sosyal medya devi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcıların her program için ayrı ayrı başvuru yapabileceğini belirterek başvuru programını başlattı.

Açıklamalara göre Süper Takip uygulaması sadece iOS platformlarında desteklenecek. Biletli alanlar için herhangi bir işletim sistemi kısıtlaması uygulanmayacak. Yapılacak başvuruların ardından başvuru değerlendirme sürecine geçecek olan Twitter, belirleyeceği kullanıcılar ile yeni özellikleri test etmeye başlayacak.

Süper Takip özelliği neler sunuyor?

Süper Takip özelliği, kullanıcıların takip ettiği profil için ek ve özel içeriklere ulaşmasına imkan tanıyacak. Ayda 2,99 dolardan başlayan özel ücretlendirmeler dahilinde kullanıcıları özel bir şekilde takip etmeye başlayacak olan Twitter kullanıcıları, böylece özel içeriklere erişerek farklı fırsatlardan yararlanabilecek.

Biletli Alanlar özelliği neler sunuyor?

Biletli alanlar özelliği ise uygulamaya yeni eklenen ses odalarına yönelik yapılan bir geliştirme. Ses odalarında özel etkinlik düzenleyecek kullanıcılar, mevcut ses odalarına katılım için bilet fiyatı belirleyecek. 1 ile 999 dolar arasında değişebilecek olan bilet ücretleri, böylece kullanıcıların yüksek ücretler kazanmasının da yolunu açacak. Mevcut özelliğin özellikle ünlüler tarafından kullanılması bekleniyor. Bilet alarak odaya katılım sağlayacak kullanıcılar, birebir ya da az sayıdaki katılımcı ile online görüşme yapma şansı elde edecek.

Mevcut özellikler ile elde edilecek gelirlerden Twitter'ın yüzde 20 gibi bir komisyon alması bekleniyor. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap