Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Steam Puanları Nedir? Nasıl Harcanır?

Her Steam oyunu satın aldığında puana sahip olacağını biliyor muydun? Bir süredir Steam'de yeni bir oyun satın almadıysanız Steam Puanları hakkında bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Belki de Steam'de para harcadığınızda kazandığınız puanları görmezden geliyor olabilirsiniz.

Her iki durumda da Steam Puanları biraz giriş ve açıklamayı hak eden küçük bir özelliği temsil eder. Steam Puanları nedir ve onlarla ne yapabilirsiniz öğrenmek istiyorsanız burada vereceğimiz bilgiler size yardımcı olacaktır.

Steam Puanları Nedir?

Çevrimiçi oyun pazarı ve yayın hizmeti olan Steam, indirmek ve oynamak için bazı ücretsiz oyunlar sunar. Ancak Steam'deki oyuncuların çoğu ücretlidir. Bu ücretli oyunları satın aldığınız zaman size çeşitli puanlar hediye edilmektedir.

Harcadığınız her 1 TL başına hesabınıza 12 Steam Puanı eklenir. Ardından bu puanları ekleme harcama konusunda özgür olursunuz. Peki bunları nerede harcayabilirsiniz? Elbette Steam tarafından oluşturulan Puan Dükkanı kısmında harcayabilirsiniz.

Steam Puanı nasıl elde edilir?

Steam Puanı elde etmenin birçok farklı yolu vardır. En yaygın olanı kendin için oyun satın almaktır. Ayrıca diğer insanlara oyun satın aldığınız zaman yine Steam Puanı elde etmiş olursunuz. Bunlar en yaygın Steam Puanı elde etme yöntemleridir.

Diğer taraftan Steam'in oyun müziği ve diğer indirilebilir içerikleri sattığını unutmamalısınız. Bunlar aynı zamanda size Steam Puanı kazandırmaktadır. Ancak tüm satın alımlardan puan kazanamazsınız. Örneğin dijital hediye kartı satın aldığınızda Steam Puanı eklenmez.

Elde ettiğiniz Steam puanlarına menüde yer alan Puan Dükkanı kısmından erişebilirsiniz. Sağ üst kısımda elde ettiğiniz tüm Steam puanlarının miktarını rahatlıkla görebilirsiniz. Peki Steam Puanı ile neler satın alabilirsiniz?

Steam Puanı ile neler alınabilir?

Yukarıda yer alan görsel doğrudan Steam Puan Dükkanı açılış sayfasını gösterir. Sayfada biraz aşağı indirdiğiniz zaman öne çıkarılmış öğeleri görürsünüz. Bunlar yeni veya sezona özgü öğelerdir. Büyük olasılıkla ilginizi çekebilecek şeylerden oluşur.

Öne Çıkan Öğeler kısmının hemen altında yer alan Oyunlara Ait Öğeler ve Topluluk Öğeleri bölümlerini göreceksiniz. Bunlar Steam Koleksiyon Kartı sisteminin biraz gelişmiş halidir. Dolayısıyla elde edeceğiniz öğelerin benzer sistemde öğeler olacağını unutmamalısınız.

Steam Puanları, şirketin ödül ve başarım sisteminin gelişiminde bir basamaktır. Birçok oyuncunun sevdiği ekstra bir özelleştirme seviyesi eklerler. Çünkü oyun karakterinizi kendinize ait hale getirmenize olanak tanırlar.

Puanlar para harcayarak açıldığından, bazı ödüller sadece oyunlara ne kadar harcadığınızı gösterecektir. Bununla birlikte bazı kilidi açılabilir Steam Puanları içeriği, oyun becerinizi ve tarzınızı göstermek için ideal yollardan biridir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap