Steam Oyun Festivali Başlıyor

Valve tarafından yapılan son duyuruda Steam Oyun Festivali’nin başlayacağı açıklandı. 

Valve, Steam’de yılın ilk festivalini gerçekleştirmek için hazırlıklara başladı. Steam Oyun Festivali adı ile yapılacak etkinlik, 3 Şubat (TSİ 21.00) ile 9 Şubat (TSİ 21.00) tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şubat ayının hareketli geçmesini sağlayacak festivalde, ödeme yapmak istemeyen oyunculara da büyük fırsatlar sunulacak. Etkinlik boyunca 500’den fazla oyun demosu, ücretsiz bir şekilde indirilerek oynanabilecek. 

Canlı yayınlar, geliştiricilerle sohbet

Oyun demoların yanı sıra festival boyunca farklı oyunların oynandığı canlı yayınlar Steam platformu üzerinden kullanıcılara sunulacak. Oyunların geliştiricilerinin de etkin rol oynayacağı festivalde, oyuncular oyun ekibi ile görüşerek sohbet edebilecek. Üstelik piyasaya sunulacak yeni oyunlar hakkında daha detaylı bilgi alma imkanı bulabilecek oyuncular, 

Mevcut etkinliklerde oyuncuların es geçmemesi gereken en önemli detay, festivalin bağımsız oyunlar için olduğu. Büyük yayıncılar tarafından yayınlanan oyunların kapsam dışında tutulduğu festivalde, genel amaç bağımsız yapımcıların desteklenerek oyunların daha fazla ön plana çıkarılabilmesi. BU kapsamda en dikkat çeken yapımlar ise şöyle; Observer: System Redux, Everspace 2, Stronghold: Warlords, Ghostrunner, Party Animals.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap