Steam, Geçen Ayın Rekorunu Kırdı

Oyun dünyasının en iddialı platformu olan Steam bir kez daha rekor kırdı ve 26 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Dünya genelindeki pandemi, özellikle online platformların rekor üzerine rekor kırmasını sağlıyor. Geçtiğimiz Ocak ayının içerisinde 25 milyon kullanıcı rekorunu kırarak bu alanda oldukça iddialı olduğunu gösteren Steam, aradan geçen kısa bir süre içerisinde bu rekorunu egale etmeyi başardı. 2 Ocak'ta 25.416.720 çevrimiçi kullanıcıya ulaşan ve bu rakamı ile birlikte tarihe geçen Steam, kendi rekorunu yine kendi kırdı.

7 Şubat’ta Duyuruldu 

7 Şubat tarihinde yayınlanan yeni bilgiler ışığında, Steam’in aradan geçen kısa süreye rağmen yeni kullanıcı rekoru 26 milyon 392 bin 63 olarak belirtildi. 

Yeni Bir Rekor Gelir Mi?

Steam platformuna yeni eklenen oyunlar ile birlikte 2021 yılı oldukça hareketli başlamıştı. Pek çok iddialı oyunun platforma eklenmesi, pandemi sürecinin dünya genelinde devam etmesi oyunlara olan ilgiyi günden güne arttırdı. Bu nedenle kendi rekorunu kırmayı başaran Steam, oyun dünyasındaki gücünü de net bir şekilde gösterdi.  Üstelik Steam yeni rekorlar kırma potansiyeline de şu an için sahip. Yapılan yeni açıklamalarda kısa süre içerisinde pek çok iddialı oyunun da oyun platformunda yer alacağı belirtildi.

10 Yılda Dev Büyüme!

3.487.587 kullanıcı sayısı ile 2011'in Ocak ayını geride bırakan Steam, aradan geçen 10 yılın ardından büyük bir yükseliş gösterdi. Ocak 2021 itibariyle 25 milyon 425 bin 816 kullanıcı sayısına ulaşan Steam, özellikle 2019 ve 2020 yıllarında çıtayı oldukça yükseltti.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap