Spotify, Mac M1 İşlemciler İçin Özel Beta Yayınladı

Mac modellerde kullanılan M1 işlemciler için Spotify özel bir beta uygulaması yayınladı. Yeni sürüm mevcut işlemciler ve cihazlar ile tam uyumluluğu hedefliyor. 

Dünyanın en çok tercih edilen müzik akış platformlarından olan Spotify, tüm cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışmak adına özel bir ekip ile sürekli geliştiriliyor. Apple tarafından duyurulan ve Mac modellerde kullanılan M1 işlemciler için özel bir çalışma yapan Spotify, yaklaşık 8 aylık bir aranın ardından ilk beta sürümünü kullanıcılara sunmayı başardı. Apple'ın yeni donanımları için özel bir şekilde geliştirilen yeni sürüm, Apple'ın Rosetta 2 çeviri teknolojisine ihtiyaç duymadan M1 Mac'lerde yerel olarak çalışmasını amaçlıyor.

“Beklendiği gibi çalışmayabilir!”

Mevcut sürüm için özellikle Apple ve Spotify destek forumlarında geliştiricilerin uyumluluğu yakalaması istenmiş ve yeni sürümün yayınlanması konusunda pek çok mesaj atılmıştı. Spotify mevcut beta sürüm için yaptığı açıklamalarda, şirketin bu alanda önemli bir gelişme kaydettiğini söyledi. Ancak kullanıcıların mevcut sürümün beta olduğunu unutmamasını ve özellikle beta sürecinde uygulamanın beklendiği gibi çalışmayabileceği hatırlatıldı. Bu bakımdan kararlı sürüm yayınlanana kadar Spotify'ın Beta sürümünü kullanabilecek olan kullanıcılar, bu sürede çeşitli hatalar ile karşılaşabilir.

Spotify tarafından yayınlanan mesajda şöyle denildi;

Bunun için sahne arkasında çok çalışıyoruz ve artık uygulamamızın Beta sürümünün hazır olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Uygulama, yeni Apple mimarisi için birçok uyumluluk iyileştirmesi ve optimizasyonu içeriyor. Beta olarak, bazı beklenmeyen davranışların meydana gelebileceğini lütfen unutmayın. Spotify deneyiminizi iyileştirmek için sizden aldığımız tüm geri bildirimleri ve bilgileri kullanacağız. Ve her şey yolunda giderse bunu da duymak isteriz!

Uygulama için geliştirilen yeni destek, Spotify for Mac olarak adlandırılıyor. M1 MacBook Air, MacBook Pro, Mac Mini ve iMac'te fark edilir ölçüde daha sorunsuz ve daha hızlı çalışma hedefi bulunan mevcut sürümün, kısa süre içerisinde kararlı olarak geliştirilmesi ve kullanıma sunulması bekleniyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap