Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Spotify'dan Yeni ''Only You'' Özelliği!

Spotify için yeni geliştirilen Only You özelliği, uygulamanın daha da kişisel hale gelmesini sağlıyor. Mevcut özelik ile şirket etkileşimi arttırmak istiyor.

Dünyanın en çok tercih edilen müzik uygulamalarından birisi olan Spotify için yeni bir özellik tanıtıldı. Only you olarak tanıtımı yapılan yeni özellik, Türkiye’de Sadece Sen olarak kullanılacak. Spotify için yepyeni bir deneyim sunacak olan özellik üstelik herhangi bir kısıtlama olmaksızın Web, iOS ve Android versiyonlarında eşzamanlı olarak desteklenecek.

Spotify'nin yeni özelliği neler sunacak?

Twitter üzerinden yeni özelliği hakkında açıklamalarda bulunan Spotify, kullanıcıların dinlediği şarkı ve şarkıcılara göre yeni çalma listeleri oluşturulmasını sağlayacak. Bunun için ise her kullanıcının kendi müzik haritasını oluşturacak. Yeni özelliğin temel hedefi, kişilerin müzik zevklerinin öğrenilmesi ve bu doğrultuda yeni listelerin oluşturulması. Resmi açıklamaya göre Sadece Sen özelliği ile kullanıcıların en çok dinlediği sanatçı kişinin Güneş burcu, duygusal veya savunmasız yönlere hitap eden sanatçı kişinin ay burcu ve yeni keşfedilen bir sanatçı kişinin yükseleni olacak.

Kişiler Sadece Sen ile 3 sanatçı seçerek özel bir akşam yemeği düzenleyebilecek. Seçimler yapıldıktan sonra ise 3 sanatçıyı kapsayacak 3 yeni çalma listesi hazırlanacak. Kişiler bu listeleri beğenirse, listeyi kaydedebilecek. Artist çiftleri bölümünde ise kullanıcıların takip ettiği ancak tarzı ve özellikleriyle birbirinden tamamen ayrılan sanatçılar gösterilecek. Bu sanatçılar ise oldukça eğlenceli veriler ile kullanıcılara gösterilecek.

Sadece Sen ile sunulan özellikler için özel tasarımları tercih eden Spotify, şimdiden sosyal ağlarda en çok paylaşılanlar arasında yer almayı başardı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap