Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Spotify, Betty Labs'ı Satın Aldığını Duyurdu

Spotify, podcaste yönelik büyük bir yatırım yaptı. Şirket şimdi ise canlı konuşmalara ev sahipliği yapmak istiyor. Spotify tarafından yapılan açıklamada canlı spor ses uygulaması olan Locker Room'un arkasındaki şirket olan Betty Labs'ı satın aldığını duyurdu.

Spotify tarafından yapılan bu satın alma için ne kadarlık bir ödemenin yapıldığı açıklanmadı. Satın alma sonrasında Locker Room, App Store'da yayınlanmaya devam edecek. Ancak Spotify tarafından markalaşma adına yeni bir isim ve girişimle birlikte uygulamanın da bu doğrultuda kullanılması bekleniyor.

Spotify'ın Ar-Ge sorumlusu Gustav Söderström, Spotify'ın yalnızca onaylanmış kişilerin değil, herkesin kullanılabileceğine vurgu yaptı. Gustav Söderström ayrıca uygulamanın şu anda piyasada bulunan Twitter Spaces, Clubhouse gibi çeşitli canlı ses uygulamalarıyla doğrudan rekabet edeceğini de özellikle vurguladı. Şu an için iki uygulamanın birleştirilmesi düşünülmüyor. Ancak şirketin Clubhouse ile birlikte başlayan akıma kayıtsız kalmak istemediği de yeni yatırımı ile birlikte net olarak görülebiliyor.

Sektörde rekabet artıyor!

Clubhouse ile birlikte başlayan akım, yeni bir rekabet alanı da yarattı. Amazon, geçen yıl podcast ağı Wondery'yi satın alırken, Clubhouse ve Spaces de geçen yıl piyasaya sürüldü. Facebook'un da bu alanda yeni bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyor. Spotify, podcasting üzerine odaklanmış olmasına rağmen, şirketlerin her iki alanda da yer alabileceğinin en iyi örneğini gösteriyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap