Spotify'a Hikayeler Özelliği Geliyor

Dünyanın en büyük müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify, sosyal medya uygulamaları ile başlayan hikayeler özelliğini kendi bünyesine ekliyor. Heniz şarkı listelerinde olan özellik kısa zamanda anasayfada da görülecek.

Snapchat ile sosyal medya yaşamına giriş yapan hikayeler özelliği çok sevildi. Ardından diğer büyük sosyal medya platformları olan Instagram, Facebook, WhatsApp, YouTube ve hatta iş dünyasının uygulaması olan LinkedIn hikayeler özelliğini kullanıcılarına sundu. Hikayeler özelliğine son kavuşan uygulama ise Twitter oldu. Şimdilerde ise hikayeler özelliği dünyasına Spotify'da katılmak için çalışmalarını yürütüyor.

320 milyon aktif üyesi bulunan Spotify, bünyesinde sanatçıların hesaplarını da barındırıyor ve hikayeler özelliği ile işbirlikleri ve içerik üretimi gibi projelerin yaşanması bekleniyor. Sanatçıların hikayeler özelliğini diğer sosyal medya platformunda kullandığı gibi Spotify’da kullanması hayranları ile etkileşimi arttıracak. Spotify hikayeler özelliği şu an herkese açık olarak test ediyor. Herkese açık olarak yapılan testler özelliğin kararlı sürümünün tüm kullanıcılar için yayınlanmasının çok uzak tarihlerde yaşanmayacağını gösteriyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap