Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Sportif ve Güçlü SUV: Yeni Volkswagen Tiguan R

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, güçlü performans sunan SUV modeli yeni Tiguan R’ı satışa sundu.

Volkswagen, kısa bir süre önce tanıtımını yaptığı SUV’u kendi ülkesinde satışa çıkarmıştı, otomobil Türkiye'de de satışa sunuldu. Tiguan R, tasarımı ve performansı ile sınıfının iddiali araçları arasına girecek gibi gözüküyor.

Dış Tasarım

Tiguan R, ön yüzünde genişleyen bir ızgara ve hemen altında da parlak siyah renkteki plastik parça ile dikkatleri üzerine çekiyor. J formundaki LED Matrix farlar otomobilin ve yenilenen Volkswagen logosu otomobilin ön yüzünü tamamlıyor.

Otomobilin arka yüzünde ise her iki yönde de bulunan çiftli egzoz kullanımı, tampondaki krom parça, bagaj kapağına dahil olan LED farlar ve tavan spoyleri tasarımı tamamlıyor.

Volkswagen Tiguan R, yandan bakıldığında derin omuz çizgisi başta olmak üzere sahip olduğu sert detaylar gözden kaçmıyor. Cam çerçevelerindeki ve kapı altlarında kullanılan krom detaylar, 20 inç boyutundaki şık jantlar ile bütünleşiyor. Jant seçimi opsiyonel olarak 21 inç boyutunda da seçilebiliyor.

İç Tasarım

Volkswagen Tiguan R, iç mekanında ise 8 ve 10.25 inç boyutlarında değişen gösterge paneli ve multimedya sistemi ile sürücüleri karşılıyor. Otomobil, R logoları ile sportifliğini vurgulayan koltuklar, kişiselleştirilebilen iç aydınlatma, birden çok telefon bağlantısı gibi birçok özellik sunuyor.

Motor ve Performans

Yeni Volkswagen Tiguan R, 150 PS güç ve 360 Nm tork üreten 2.0 litre dizel motor ile 150 PS güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 litrelik benzinli motor seçeneklerine sahip. Güçlü motor, çift kavramalı 7 ileri DSG şanzıman seçeneği ile sunuluyor.

Yeni Volkswagen Tiguan R Fiyatı Ne Kadar?

Kısa bir süre önce ülkemizde de satışa sunulan otomobilin benzinli versiyonu 518.400 TL iken dizel motora sahip versiyonu ise 775.200 TL fiyata sahip.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap