Souls-like Stranger of Paradise Final Fantasy Origin 2022’de Geliyor

Square Enix'in E3 2021 sunumu sırasında duyurulan Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, 2022'de konsollara ve PC'ye gelecek olan yeni bir oyundur ve şu an PS5’e özel bir demo versiyonu mevcut.

Final Fantasy VII Remake emektarları Tetsuya Nomura, Kazushige Nojima ve Koei Tecmo'nun Team Ninja'sı tarafından yönetilen Stranger of Paradise Final Fantasy Origin, Final Fantasy dünyasında geçen yeni bir aksiyon oyunudur. Fragman, Warriors of Light Ash ve Jed ile birlikte çeşitli yaratıklar ve düşmanlarla savaşan ve orijinal Final Fantasy'den Garland'a benzeyen kötü görünümlü bir şövalyeyle savaşan Jack'e ışık tutuyor.

PS5 sahipleri, 24 Haziran’a kadar demo versiyonunu indirip, yeni ruhları erkenden deneme şansına sahip olacaklar. Oynayan oyuncular, geliştirme ekibine geri bildirim sağlamak için bir ankete katılabilecekler.

Bu, Team Ninja ve Square Enix'in ilk işbirliği değil. Daha önce, daha geniş Final Fantasy serisinden seçilmiş karakterleri içeren bir dövüş oyunu olan Dissidia Final Fantasy NT'de birlikte çalışmışlardı. Yeni aksiyon RPG'si, Demon's Souls ve hatta Team Ninja'nın Nioh serisinden, karanlık bir fantezi zeminine karşı animasyon ağırlıklı kılıç sallamalarıyla tamamlanan benzer ipuçları alıyor gibi görünüyor.

Demo ayrıcalığına rağmen, Stranger of Final Fantasy Origin çok platformlu bir sürüm olacak ve 2022'de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC'ye gelecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap