Sosyal Medya Yalanlarıyla Mücadele Uygulaması 'Doğru Mu?'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, sosyal medya üzerinden yapılan yalan haberler ile ilgili çok önemli bir adım attı. Yakın zamanda faaliyete geçecek olan 'Doğru Mu?' uygulaması hakkında İletişim Başkanı Fahrettin Altun bir açıklama yaptı.

Sosyal medya üzerinde yapılan yalan haberler ile mücadele için yeni adımlar atılmaya devam ediyor. İletişim Başkanlığı, yeni nesil doğrulama platformu için harekete geçti.

Sosyal medya üzerinden yayılan bilgi ve haberlerin gerçekliğini sorgulamak için hayata geçirmeyi planladığı 'Doğru Mu?' adlı platform, Android ve iOS mağazalarından kullanıma sunulacak.

Sosyal Medyada Yayılan Haberlerin Doğruluğu Kontrol Edilebilecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları 'Doğru Mu?' platformunun sosyal medya üzerinden yayılan bilgi ve haberlerin doğruluğunu öğrenmek amacı ile kullanılacağını belirtti.

Platformun henüz test aşamasında olduğunu belirten Altun, "Çok ama çok yakında yayına geçecek bu platform, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak." açıklamasını yaptı.

Doğru Mu? uygulaması

 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap