Sony, Suya Dayanıklı ve Gürültü Önleyici Kulaklıklarını Duyurdu

Birkaç haftadır ortalıkta dolaşan söylentilerden sonra, Sony bugün kablosuz kulaklıklarının duyurusunu yaptı. Yeni WF-1000XM4 kulaklıkların fiyatı 279,99 dolar ve 2019'da piyasaya sürülen, bir önceki model olan WF-1000XM3'lerin fiyatı ise 229,99 dolar olarak şirketin ürün yelpazesinde yer alacak.

Yeni kulaklıklar siyah veya açık gri renklerde sunulacak. Kulaklıklar, bugünden itibaren Amazon ve Best Buy’dan temin edilebilirler. Önceki modellerden yüzde 10 daha küçük, tamamen yenilenmiş bir tasarıma sahip olan 1000XM4 kulaklıkları, Sony’e göre "tüm frekanslarda" daha iyi gürültü engelleme ile sonuçlanan yeni bir işleme çipine de sahip.

NC etkinleştirildiğinde pil ömrü sekiz saatlik sürekli oynatmaya kadar yükselerek, Apple AirPods Pro, Bose QuietComfort Earbuds ve Samsung Galaxy Buds Pro gibi rakiplerini de geride bırakıyor. Şarj kutusunun boyutu önemli ölçüde değiştirildi ve önceki modelden yüzde 40 daha küçük bir hale geldi. Şarj kutusu USB-C ile şarj olmanın yanı sıra Qi kablosuz şarjı da destekliyor.

Sony ayrıca 1000XM3'lerde hayal kırıklığı yaratan bir eksikliği de ele aldı. Bu yeni kulaklıklar suya ve tere dayanıklılık açısından IPX4 olarak derecelendirildi. 1000XM4'ler ayrıca performansı artırmak için hem hüzme oluşturan mikrofonlarını hem de kemik iletim sensörlerini kullanan güncellenmiş bir sesli çağrı sistemine sahip. Dikkat çeken hayal kırıklığı ise, çok noktalı Bluetooth bağlantıları için hala bir desteği olmamasıdır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap