Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Sony'nin WF-1000XM4 Kulaklıkları Yenileniyor

Kablosuz kulaklık sektöründe son dönemlerde hareketlilik yaşanıyor. Sony tarafından geliştirilen yeni kulaklığın, farklı bir tasarıma sahip olabileceği öne sürüldü.

Sony tarafından üzerinde geliştirmelerin devam ettiği WF-1000XM4 kulaklık modeli için yeni bir sızdırma yaşandı. Yeni sızıntıda tasarımda değişikliğe gittiği görülen Sony, sektörde görsel açıdan farklılık yaratabileceğinin ilk izlerini de paylaşmış oldu. Özellikle farklı markalar tarafından piyasaya sunulmasına rağmen renk ve tasarım açısından ciddi farklar içermeyen kablosuz kulaklıklar, Sony tarafından atılacak bu adım ile birlikte artık sektörde değişim yaratabilir.

Gelişme The Verge’de yer buldu

Sızıntının The Verge gibi teknoloji alanının güven veren bir platformunda yayınlanmış olması, görsellerin gerçek olma ihtimalinin de yüksek olduğunu gösterdi. Kısa süre içerisinde sosyal ağlarda daha konuşulmaya başlanan bu yeni gelişme için şimdiden reklam etkisi de elde edildi. Üstelik yapılan sızdırmalarda sadece kulaklıkların yerleştirildiği kutu tasarımı değil, kulaklıklar ilgili de detaylara ve görsellere yer verildi.

Kablosuz şarj desteği gelebilir!

Şarj kutusu için yapılan ilk incelemelerde kablosuz şarj desteğini sunulacağı görülüyor. Bu bakımdan kulaklıklar, eski teknolojilere göre daha pratik bir şekilde şarj edilebilecek. Bu yenilik bile Sony’nin yeni kablosuz kulaklıklarının tercih edilmesinde önemli bir etken olabilir.

Şirket tarafından yeni kulaklık modellerinin ne zaman tanıtılacağı henüz bilinmiyor. Ancak sızdırılan yapıldığı kulaklık için tüm hazırlıkların tamamlandığı anlaşılıyor. Bu bakımdan kısa süre içerisinde Sony tarafından yapılacak lansman ile birlikte yenilenen kulaklık modelleri görücüye çıkarılabilir.

(Görsel kaynağı: Engadget)

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap