Snapdragon 695G, Orta Sınıf Telefonlara Oyun Desteği Getirecek!

Orta sınıf telefonlarda MediaTek’in gerisinde kalan Qualcomm, yeni yonga serisi ile rekabette yeni bir dönem başlatacak.

Qualcomm, orta sınıf telefonlarda daha iyi bir oyun performansı sunabilecek Snapdragon 600 serisi yongaları geliştiriyor. Yeni Yonga setleri ile birlikte performansı artırmayı hedefleyen şirket, böylece orta segmentteki gücünü yeniden ele geçirmenin hesaplarını yapıyor. 

WinFuture’de yer alan yeni bir habere göre Qualcomm tarafından geliştirilen SM6375 kısa süre içerisinde tanıtılacak. Yeni modelin hangi isimle pazarda yer alacağı bilinmiyor. Ancak tahminler yeni modelin Snapdragon 695 ya da Snapdragon 695G olacağı yönünde. İsmi ne olursa olsun, şirketin yeni model ile birlikte oyunlarda üstün bir performans desteği sunacağını söylemek mümkün.

SM6375 Oyunlardaki Performansı Arttıracak!

Yeni model için yapılan testler özellikle oyun odaklı akıllı telefonlarda trend hale gelen 144 Hz ekran yenileme hızlarının destekleneceğini gösterdi. Bu bakımdan orta sınıf akıllı telefonlarda 144hz ye kadar yenileme hızına ulaşabilecek. Orta segmentte çok yaygın olmasa da yeni yonga seti ile birlikte telefon üreticilerinin yeni modellerde böylesine yüksek bir yenileme hızına yer vermesi mümkün görünüyor. En yükseği 2.5GHz'de 4 çekirdeğe ve 2.2GHz'de çalışan4 çekirdeğe sahip olan SM6375, oyunlar için iyi bir performans sunabilecek düzeyde.

Yeni çalışmalar şirketin orta sınıf modellere yöneldiğini net bir şekilde gösteriyor. Bu bakımdan Snapdragon 600 serisi ile birlikte iyileştirilmiş bir oyun performansı sunmaya hazırlanan Qualcomm, böylece sektördeki rekabet yeni bir dönem başlatarak daha fazla ön planda olmayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap