Skype Yeni Güncellemesiyle Kaybettiği Kullanıcıları Kazanmak İstiyor

Bir döneme damga vuran ve en çok kullanılan görüntülü görüşme uygulamalarından bir tanesi olan Skype, geçmişinden çok uzak olsa da yeni tasarım değişikliği ile kaybettiği kullanıcıları yeniden platforma döndürmek istiyor.

Microsoft tarafından geliştirilen Skype, uzun yıllardan beri sektörde en çok tercih edilen uygulamalardan birisi. Ancak son yıllarda etkinliğe giderek düşen uygulamanın eski günlerinden uzak olduğunu söylemek mümkün. Bu durumun farkında olan Microsoft ise yeni bir basın açıklaması yaparak uygulama için yaptığı yenilikleri tanıttı.

Yeni Skype’ta neler var?

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalara göre ekran paylaşım konusunda yeni geliştirmeler yapıldı. Böylece kullanıcılar artık daha gelişmiş seçenekler ile ekran paylaşımı yapabilecek ve kullanıcılar ile etkileşime girebilecek. 

Yeni özellikler arasında en çok dikkat çekenlerden birisi ise TwinCam. Kullanıcıların bilgisayarlarındaki kamerada problem yaşanması, bilgisayar kamerasını kullanmak istememesi ya da bilgisayar kamerası olmadığı durumlarda devreye girecek bu yeni özellik, taşınabilir bir kameranın eklenmesini sağlıyor.  Kullanıcılar mevcut özelliği kullanarak, cep telefonlarının kamerasını kullanarak sohbet etme ve uygulamada yer alma şansına sahip olabiliyor. Böylece yerleşik bir kamera bulunma zorunluluğunu ortadan kaldıran şirket, yeni özelliği ile kamera konusunda daha kapsamlı seçenekler sunmak istiyor.

Tüm bu yeni özelliklere ek olarak ara yüzde kapsamlı bir değişikliğe giden şirket, çok daha başarılı bulunan yeni bir tasarım ile kullanıcılara sunuluyor. Bugüne kadar tasarımda değişiklikler yapılsa da standart özelliklerin ötesine gidemeyen Skype için mevcut yeni tasarım, önemli bir değişimin yaşandığını gösteriyor. Önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesi beklenen Skype, Microsoft’un şu anda en büyük umutlarından bir tanesi.

Mevcut yenilikler kullanıcıları cezbederse, Microsoft yıllardan beri sektörde kaybettiklerini yeni dönemde telafi edebilir. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap