Skype for Business Yolun Sonuna Geldi!

Skype for Business için yapılan yeni açıklamada servisin kullanım dışı bırakılacağı belirtildi. Böylelikle, popülerlik kazanmayan hizmet artık kullanılamayacak.

Skype for Business için yapılan son açıklamalarda, servisin 31 Temmuz 2021 tarihi itibariyle kullanımdan kaldırıldığı belirtildi. Bunun en önemli nedeni ise şirketin yeni planları. Microsoft tarafından yapılan son çalışmalarda, iş dünyasına yönelik pek çok farklı servisin ve hizmetin Microsoft Teams çatısı altında sunulması planlanmıştı. Bu nedenle de Skype for Business gibi ayrı ayrı hizmetler sunmak istemeyen Microsoft, yaptığı açıklama ile birlikte Skype for Business için sona gelindiğini söyledi.

Skype for Business gelişmeleri resmen duyuruldu

2 Ağustos tarihinde Microsoft’un resmi blog sayfası üzerinden yapılan paylaşım ile duyurulan gelişmede, kullanıcıların Skype for Business yerine geliştirilen Microsoft Teams’i tercih edebileceği belirtildi. Microsoft Teams duyurusu ile birlikte Skype for Business ve diğer servis, uygulamalardan geçiş için beklendiğini söyleyen Microsoft,  bundan sonraki süreç içerisinde uygulama için destek sağlanmayacağını duyurdu.

Destek, sadece mevcut Microsoft Teams müşterilerine sunulacak. Bu konuda da detayları aktaran Microsoft, “Skype for Business Online'dan tam geçiş yapmamış kuruluşlara, sadece Teams’e geçişte yardımcı olmak için Microsoft destekli bir yükseltme planlanacak. Zamanlama bildirimleri, desteklenen yükseltme tarihinden 90 gün önce Microsoft 365 İleti Merkezi ve Teams yönetim merkezindeki yöneticilere gönderilecek. Planlamadan sonra bile müşteriler, yükseltme tarihinden önce kendi kendilerine yükseltme yapabilecekler.” dedi.

Skype kullanımdan kalkmıyor!

Microsoft’un özel bir servis için yaptığı bu açıklama sonrasında gündemde Skype hizmetten kalkıyor şeklinde algılar oluşmuş olsa da normal kullanıcılar için sunulan Skype’ta herhangi bir değişiklik yapılmıyor.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap