Sivir CT (Counter): Sivir Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Sivir CT (Sivir counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Sivir karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-111]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Sivir karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Sivir karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Sivir counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Sivir counter taktikleri

Sivir’in Q yeteneği bumerang şeklindedir. Eğer ondan kaçmayı başaramazsan ikinci kez gelip seni vurabilecektir. Bu yeteneğin hasar potansiyeli oldukça yüksektir. Özellikle oyunun erken evresinde vereceği hasara karşı koymakta zorluk çekebilirsin. Bu nedenle gelen hasarın karşısında durmak gibi bir hata yapmamaya çalışmalısın.

Koridor aşamasında Sivir’in en büyük sıkıntısı mana problemidir. Oyunun erken evresinde çok fazla mana tüketmek zorunda kalır. Çünkü yeteneklerinin büyük bir kısmını farm yapmak için kullanır. Sana düşen bu evreyi avantajlı bir şekilde kullanarak koridordaki kontrolü ele almak olmalıdır. Böylece büyük bir avantaj elde edebilirsin.

Sivir’in ekstra mana kazanmasına asla izin vermemelisin. Bunun en büyük sebebi belirttiğim gibi mana problemi yaşadığı sürece koridor aşamasında etkinliğini yitirecek olmasıdır. Sivir mana problemini çözmek için E yeteneğinden güç alacaktır. E yeteneğini kullandığı zaman onun üzerinde rastgele yetenek kullanmaya çalışmamalısın.

Sivir counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kitle kontrol etkisi yeteneklerini kullanmadan önce bir şekilde E yeteneğiyle kazandığı kalkandan kurtulmayı denemelisin. Aksi durumda Sivir kitle kontrol etkisi yeteneğini engellemeyi başarabilecektir. Gerek hasar takasında gerek ise takım savaşlarında bu istemediğin bir sonuç almana neden olabilir.

Sivir genellikle farm yapabilmek için alt koridor ile orta koridor arasında mekik dokur. Onun geçebileceği alanlarda harita kontrolünü ele geçirerek tuzak kurmaya çalışabilirsin. Bunu yapabilmek için takım arkadaşlarından destek alman gerektiğini unutmamalısın. Çünkü onun yanında daima onu korumaya çalışacak bir destek şampiyonu olacaktır.

Sivir’in hareket kabiliyeti ortalama düzeydedir. Yeteneklerini tutturduğu zaman hareket hızı kazanır ama en önemlisi R yeteneğini kullandığında hareket hızını artırmayı başarabilir. Herhangi bir şekilde ileri atılma, yer değiştirme veya anlık hamle yapabilme şansı olmadığı için güçlü mücadele başlatma becerisi olan şampiyonlara karşı sıkıntı yaşayabilen bir şampiyondur.

Sivir’in potansiyeli

Sivir özellikle minyon temizleme becerisiyle dikkat çeken bir şampiyondur. Temel eşyalarını tamamlamayı başardığı zaman minyon dalgalarını çok daha kolay bir biçimde temizlemeyi başarır. Onun seçtiği eşyalara dikkat etmeli ve oyun planını buna uygun olarak geliştirmenin yollarını bulmalısın. Sivir karşısında durabilmenin en kolay yolu budur.

Sivir’in R yeteneği ona ve takım arkadaşlarına ekstra hareket hızı kazandırır. Bu yetenek kullanıldığı zaman bir şekilde geri kaçma planının olması gerekir. Aksi durumda takımıyla birlikte seni yakalamayı başaran Sivir seni kolayca ortadan kaldırabilecektir.

Sivir özellikle kritik vuruş eşyalarını tamamladığı zaman çok güçlenir. Çünkü bu sayede sürekliliği olan iyi derecede hasar verebilme şansına sahip olacaktır. Takımındaki tank şampiyonları bu konuda uyarmalı ve doğru eşya dizilimleri yapmalarına yardımcı olmalısın. Sivir fırsatını bulduğu zaman saniyeler içerisinde tüm takımı ortadan kaldırabilecek güce sahiptir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap