Sion CT (Counter): Sion Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Sion CT (Sion counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Sion karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-110]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Sion karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Sion karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Sion counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Sion counter taktikleri

Sion bir tank olmasına rağmen koridor aşamasını aşırı güçlü bir şekilde tamamlayan şampiyonlardan biridir. Özellikle onun Q yeteneğine çok dikkat etmek gerekir. Çünkü bu yeteneğini kullanarak koridor aşamasında sürekli seni rahatsız edebilecektir. Yakın dövüş şampiyonlarından birini aldıysan bu yetenekten kaçabilmek için ileri geri değil sağa ve sola hareket etmeyi denemelisin.

Sion’un sahip olduğu kalkan miktarı her ne kadar koridor aşamasında çok güçlü olmasa bile kısa süreli hasar takasında ona yardımcı olabilecektir. Tam olarak ona doğru hamle yapmadan önce bu kalkanı boşa kullanmasını sağlarsan büyük bir avantaj elde etmiş olursun.

Sion yetenekleri bekleme süresinde olduğu zaman neredeyse tamamen etkinliğini yitirebilen şampiyonlardan biridir. Hasar takasını uzun vadeye yayabilecek bir şampiyonla oynuyorsan bunun peşinden gidebilirsin. Çünkü Sion karşısında koridor aşamasında avantajı ele geçirmenin tek yolu bu olacaktır. Fırsatın varken bunu denemelisin.

Sion counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Sion çok uzak mesafelerden takım savaşlarına katılma becerisini gösterebilen bir şampiyondur. Bu nedenle harita kontrolünü önemsemen gerekir. Özellikle onun gelebileceği yolları tahmin etmeli ve bu bölgelere totem koymaya çalışmalısın. Böylece ittirme stratejini daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

R yeteneğini olmadığı sürece Sion son derece hareketsiz bir şampiyondur. Özellikle rakibi kovalama konusunda çok büyük sıkıntı yaşar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanıp vur kaç yaparak onu sürekli rahatsız edebilirsin. Ancak onunla bire bir mücadele etme şansının olmadığını düşünüyorsan hamlelerini yaparken çok dikkatli olmalısın.

Sion Q yeteneğini kullanırken onu rahatsız edersen yeteneği bekleme süresine düşmez. Sion’u diğer şampiyonlardan ayıran en önemli özelliklerden biri budur. Onu rahatsız etmen durumunda yeteneğini tekrar kullanabileceğini unutmamalısın. Bunun için aradaki mesafeyi korumaya çalışarak hamleler yapmayı denemen çok iyi bir fikir olacaktır.

Sion’ın potansiyeli

Sion 3. seviye olduğunda son derece güçlüdür. Yapacağı kombinasyon ile seni kulene doğru gönderebilecek ve sen kule altındayken seni rahatsız etmeye devam edebilecektir. Bu nedenle koridor aşamasının zorlu geçebileceğini kabul etmelisin. Şampiyon seçimi yaparken koridorda hakimiyet kurup kuramayacağını kontrol etmelisin.

Sion 6. seviyeye ulaştığı zaman uzak mesafelerden doğru yapabileceği hamlelere karşı dikkatli olmalısın. Onu haritada takip etmeye çalışmalısın. Ana bölgesine geri gittiğinde R yeteneğini kullanarak bir başka koridora baskı kurabilecektir. Ortadan kaybolduğu zaman muhakkak ping kullanarak takım arkadaşlarını uyarmayı denemelisin.

Sion temel eşyalarını tamamladıktan sonra mücadele başlatma becerisi aşırı bir biçimde güçlenir. Bu nedenle kaçış şansının olduğu noktaları iyi hesap etmen gerekir. Onun ana hedefi sensen çok ön planda durmamalı ve takım savaşlarına hazırlanırken pozisyonunu doğru bir noktada tutmaya çalışmalısın. Aksi durumda Sion seni avlamayı başarabilir veya avlanmanı sağlayabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap