Shyvana CT (Counter): Shyvana Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Shyvana CT (Shyvana counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Shyvana karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-108]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Shyvana karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Shyvana karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Shyvana counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Shyvana counter taktikleri

Shyvana daha çok farm yapmaya odaklı bir şampiyondur. Zamanının büyük bir kısmını ormanda farm yaparak geçirecektir. Onun kamplarını çalarak onu geri düşürmeyi başarabilirsin. Özellikle bir koridora baskın yapmayı düşündüğü zaman hemen onun orman bölgesini işgal edip birkaç kamp çalmayı düşünmelisin.

Shyvana genel olarak oyunun erken evresinde ejder çalmaya çalışacaktır. Bu sayede temel niteliklerini güçlendirebilecek ve takımına ekstra katkı sunabilecektir. Özellikle 3. dakikadan sonra ejder bölgesine totem koymayı ihmal etmemelisin.

Shyvana çok fazla baskın düzenlemeyi seven bir şampiyon değildir. Bu nedenle karşı oyun olması açısından koridorlara sık sık baskın düzenlemeyi düşünebilirsin. Bu sayede takım arkadaşlarının öne geçmesini ve çeşitli avantajlar elde etmesini sağlayabilirsin. Çünkü Shyvana bu tür hamlelerine cevap verebilecek bir şampiyon konumunda değildir.

Shyvana counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Shyvana’nın tercih ettiği eşya dizilimine göz atmalısın. Shyvana bir şekilde AP olmaya çalışırsa E yeteneğini bol bol kullanmayı deneyecektir. Seni sürekli rahatsız etmesine izin vermemelisin. Özellikle takım savaşları başlamadan önce bunu sık sık yapmaya çalışarak avantaj elde etmeyi düşünecektir.

Shyvana özellikle Baron çıkar çıkmaz onu almaya çalışacak şampiyonlardan biridir. Baron’un çıkma süresine dikkat etmeli ve bu bölgeye yoğunlaşmayı denemelisin. Aksi durumda karşı takıma bedavadan Baron vermek zorunda kalabilirsin. 20. dakikadan itibaren ilgili bölgede totem kullanmayı bir alışkanlık haline getirmelisin.

Shyvana farm odaklı bir şampiyon olduğundan agresif oyuncular tarafından tercih edilmeyecektir. Bunu avantajlı bir şekilde kullanabilirsin. Çünkü Shyvana ile oynayan oyuncu sürekli olarak farm yapmaya çalışacak ve ormandan çıkmak için çok istekli olmayacaktır. Takım halinde toplanarak karşı takımın üstüne gidip avantaj elde etmeye çalışabilirsin.

Shyvana’nın potansiyeli

Shyvana 6. seviye olduğunda R yeteneğini açmış olur. Bu dakikadan sonra baskın düzenleme konusunda çok daha yetenekli bir şampiyona dönüşür. Onun vereceği hasara saygı duymalısın. Aksi durumda Shyvana olağan hasarıyla seni etkilemeyi başaracak ve seninle düello yapmaktan çekinmeyecektir. Oyun stratejini oyunun evrelerine göre değiştirmeyi ihmal etmemelisin.

Ejder aktif olur olmaz Shyvana onu almaya çalışacaktır. İlk ejder onun için her zaman önemlidir. Pasif yeteneği sayesinde aldığı her ejderde biraz daha güçlenir ve takımını güçlendirir. Onun güç artışı yaşamasına engel olmak istiyorsan ejderleri almasına engel olman yeterli olacaktır. Bunu yapabilmek için zaman zaman oluşacak takım savaşı senaryoların karşı hazırlıklı olmalısın.

Shyvana orman eşyasını tamamladıktan sonra hasar miktarında artış olacaktır. Bunu onun düello potansiyeliyle bir araya getirerek kapsamlı bir strateji oluşturmaya çalışmalısın. Aksi durumda her türlü hasar takasından o avantajlı çıkabilecektir. Kendinden emin değilsen onunla bire bir mücadeleye girişmek gibi bir hata yapmamalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap