Sett CT (Counter): Sett Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Sett CT (Sett counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Sett karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-105]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Sett karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Sett karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Sett counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Sett counter taktikleri

Sett çok ciddi hasar potansiyeline sahiptir. Bu nedenle oyunun erken evresinde onunla uzun süren hasar takaslarına girişmeyi denememelisin. Fiziksel hasarı sayesinde hemen hemen tüm basit saldırı takasından avantajlı çıkacak taraf odur. Onunla hasar takasında bulunurken bunu unutmamalısın.

Koridorda mücadele ederken minyon dalgalarından olabildiğince uzak durmalısın. Minyon birliklerine yakın durduğun zaman kitle kontrolüne maruz kalabilirsin. Bu durumda ormancı şampiyondan gelecek destek ile baskınlarda kolay yem olursun. Ayrıca minyon birliklerinden uzak durarak onun hasar takası şansını düşürürsün.

6. seviye olduğun zaman çok dikkatli olmalısın. Çünkü ne olursa olsun bu şampiyon ile hasar takasında bulunmaktan kaçınman gerekir. Koridorda aşırı ileri çıktığın zaman özel yeteneğiyle seni yakalayabilecektir. Bunun için koridorda canın azken çok fazla risk almamalısın.

Sett counter stratejisi

Sett ile mücadele ederken aradaki mesafeyi her zaman koruman gerekir. Ona çok yakın olduğun zaman kitle kontrolüne maruz kalırsın. Ayrıca yakın olduğun zaman agresif bir oyun stiline geçiş yapmasına neden olabilirsin. Sadece hazır olduğun zaman ileri çıkmayı düşünmeli veya onu son vuruş yaparken rahatsız etmelisin.

Hasar takası evrelerini olabildiğince kısa tutmalısın. Çünkü karşındaki şampiyon uzun süren hasar takasından avantajlı çıkan bir şampiyondur. W yeteneğini kullandığı zaman parçalanması zor bir kalkan elde eder ve bu sayede gücünü gösterir. Kalkanı çıktığı zaman mutlaka geri kaçmayı düşünmelisin.

Koridor aşamasında çok fazla sıkıntı yaşarsan eşya seçiminde can yenileme etkisini azaltan eşyalara yönelebilirsin. Bunun bir opsiyon olduğunu unutmamalısın. Belki standart build tercihinden sapmak istemiyor olabilirsin. Fakat onun can yenileme becerisini azaltırsan belirli düzeyde avantaj elde etmiş olursun.

Sett’in potansiyeli

Sett maçın başında oldukça güçlüdür. Sana doğru geldiği zaman hasar takasına girmek istediğini anlamalısın. Genelde basit saldırı ve sonrasında Q yeteneğini kullanarak hasar takasına girmeye çalışacaktır. Bu konuda dikkatli olman gerekir. Çünkü onun avantajlı çıkacağı takaslar pek hoşuna gitmeyecektir.

Sett 6. seviye olduğu zaman dikkatli olmalısın. Çünkü özel yeteneğini kolayca kullanabilecek olduğunu unutmamalısın. Bir gözün her zaman haritada olmalıdır. Çünkü bu yeteneğini kullanmak istediğinde mutlaka takım arkadaşı için bir baskın planlıyor demektir.

Bu şampiyon takım savaşlarında oldukça etkilidir. Bunun sebebi ise özel yeteneğinin vermiş olduğu güçtür. Ona karşı mücadele ederken orman bölgesinde takım savaşı başlatılmamalıdır. Takım arkadaşlarınla aranda her zaman belirli bir mesafe olmalıdır. Bu olmazsa özel yeteneğini kullanıp en arkaya doğru geçiş yapabilecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap