Seraphine CT (Counter): Seraphine Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Seraphine CT (Seraphine counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Seraphine karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-154]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Seraphine karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Seraphine karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Seraphine counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Seraphine karşısında kısa ipuçları

 • Pasif yeteneği maksimum dolum elde ettiğinde Seraphine'nin bir sonraki normal yeteneği iki kez kullanılır ve herhangi bir ek maliyet gerektirmez.
 • Seraphine'nin W yeteneği ona takım arkadaşlarından daha fazla kalkan verir. Bunu bir hayatta kalma becerisi olarak kullanabilirsin.
 • Seraphine bir şekilde zaten kalkan kazanmışsa W yeteneği kullanıldığında kendi canını ve yakınındaki tüm dost şampiyonların canını yeniler.
 • Seraphine E yeteneğiyle yavaşlamış hedefleri tutturursa bu hedeflerin çakılı kalmasına neden olur.
 • R yeteneğinin mesafesi herhangi bir şampiyondan geçtiği zaman artış gösterir.
 • R yeteneği herhangi bir dost şampiyona etki ederse, etki eden dost şampiyonlara maksimum nota kazandırır.
 • Yetenekleri yüksek menzilli olduğu için özellikle ablukalarda ve takım savaşlarında avantajlıdır.
 • Pasif yeteneği her ne zaman dolum yaparsa o zaman doğal olarak güç artışı.
 • E yeteneği takım arkadaşlarının kitle kontrolü yetenekleriyle oldukça uyumludur.
 • Takım arkadaşlarının çok gerisinden dahi R yeteneğini kullanarak takım savaşı başlatabileceğini unutmamalısın.
 • Seraphine oldukça hareketsiz bir şampiyon olduğu için baskınlara karşı savunmasızdır.
 • Etkili olabilmesi için sürekli olarak beceri atışlarını isabet ettirmesi gerekmektedir.
 • Q, E ve R yeteneklerinin animasyonları oldukça yavaş olduğundan reaksiyon göstermesi kolaydır.

Seraphine counter taktikleri

Seraphine karşısında oynarken bir gözün her zaman pasif yeteneğinde olmalıdır. Pasif yeteneği sayesinde doğal güç artışı yaşayan bu şampiyonun sana karşı avantaj elde etmesine izin vermemelisin. Her 3 dolumda bir dikkatli olmalısın çünkü bir sonraki yeteneği çok daha güçlü olacaktır.

Seraphine 6. seviye olduktan sonra mutlaka skor peşinde koşacaktır. Bu nedenle koridora baskınlar düzenlenmesine karşı hazırlıklı olmalısın. Tek yapman gereken baskınlar karşısında dikkatli olmak ve gerektiğinde uygun şekilde karşılık vermektir. R yeteneğinin skor kazandırma potansiyeli çok ama çok yüksektir.

Seraphine her ne zaman W yeteneğini kullanırsa kullansın tüm saldırılara karşı açık hedef haline gelir. Onun başka kaçış yeteneği yoktur. Bu yeteneği boşa kullandığını fark edersen çeşitli hamleler yapmayı düşünebilirsin. Bu yeteneğin bekleme süresinin çok yüksek olduğunu unutmamalısın.

Seraphine counter stratejisi

Seraphine yakınlarda olduğu zaman ana hedeflerin veya ana görevlerin etrafında savaşmaya çalışmamalısın. Takım arkadaşlarını bu konuda uyarman gerekir. Bir arada yer almak her zaman onun avantajınadır. Çünkü çok uzaklardan dahi R yeteneğini isabet ettirerek tüm takıma kitle kontrolü uygulayabilecektir.

Benzer şekilde orman bölgesinde dikkatli olmalısın. Dar alanlarda mücadele etmek onun sevdiği işlerden biridir. Çünkü alan ne kadar daralırsa özel yeteneğini isabet ettirmesi ve etkili bir biçimde kullanabilmesi o kadar kolay olacaktır. Ona bu fırsatı tanımamalısın.

Oyunun orta evresine dikkat etmelisin. Bu evrede Seraphine risk almaya başlayarak kendi ward eşyalarını kendisi yerleştirmeye çalışır. Harita kontrolünü sağlamak için ideal bir hamle olsa bile onu gafil avlamak için bundan daha iyi bir fırsat bulabilmen mümkün olmayacaktır.

Seraphine'nin potansiyeli

Seraphine doğal güç artışına sahip şampiyonlardan birisidir. Her ne zaman pasif yeteneği maksimum doluma ulaşırsa işte o zaman güç artışı yaşar. Çünkü bir sonraki yeteneğini bedel olmadan güçlü bir şekilde kullanma fırsatı elde edecektir.

6. seviye olduğunda Seraphine güç artışı yaşar. Çünkü bu yeteneği açtığı zaman ormancı olan takım arkadaşına baskınlar konusunda ekstra yardımcı olmayı başarır. Bu konuda çok dikkatli olman gerekir. Özellikle ormancı takım arkadaşından rakibinin olası konumu konusunda bilgi almaya çalışmalısın.

Seraphine ilk eşyasını tamamladıktan sonra Q yeteneğinin hasar potansiyeli artış gösterecektir. Bu yetenek sayesinde hedefini ortadan kaldırabilme şansına sahip olacaktır. Bu nedenle mücadelelerde Q yeteneğinden etkilenmemeye çalışmalısın. Ayrıca takım savaşlarında R yeteneğine çok dikkat etmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap

Array ( ) 1