Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samsung'un Yeni Modelleri Z Fold 3 ve Z Flip 3 Detayları Sızdırıldı

Samsung tarafından geliştirilen yeni modeller için detaylar sızdırıldı. Sızdırmada yeni cihazların ekran boyutları paylaşıldı.

Katlanabilir telefon sektörünün en güçlü markalarından birisi olan Samsung, piyasaya sunacağı yeni modeller için hazırlıklarını devam ettiriyor. Piyasaya sunulacak yeni modellerin Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 olarak adlandırılmasına kesin gözüyle bakılırken, yapılan yeni bir sızdırmada telefonlar için ekran boyutlarında Samsung'un nasıl bir tercih yaptığı ayrıntılı bir şekilde paylaşıldı.

Galaxy Z Fold 3’te değişik olmayacak!

İddialara göre Galaxy Z Fold 3 modeli bir önceki seride kullanılan ekran boyutlarına sahip olacak. 6.23 inçlik dış ekranı olacak Galaxy Z Fold 3’ün iç ekranı ise 7.55 inç olacak. Bir önceki modeldeki ekran ölçülerinden memnun olduğu görülen Samsung, yeni modelinde bu konuda herhangi bir değişiklik yapmayı uygun görmemiş.

Galaxy Z Fold 2 ile büyüklük olarak aynı olsa da yeni telefonda yer verilecek özelliklerin çok daha farklı olması bekleniyor. Bu yeniliklerden bir tanesi de Samsung'un Note serisi ile özdeşleşen S-Pen desteğinin gelecek olması. Ultra ince cam teknolojisi, ekran altı parmak izi okuyucusu ile birlikte donanımlı bir şekilde piyasada yer alacak olan yeni katlanabilir model, Samsung kullanıcılarının yeni favorisi olabilir.

Galaxy Z Flip 3’te ekran ölçüleri değişiyor

Galaxy Z Flip 3 modelinde ise ekran ölçülerinde değişikliğe gidilecek. Bir önceki seride ikinci ekran 1.1 inç olarak belirlenirken yeni model ile birlikte bu boyut 1.9 inç’e yükseltilecek. Bu bakımdan özellikle ilk seride oldukça küçük kalan ekran, daha da büyüterek kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sunması hedeflenmiş. Yeni modelinin ana ekranındaki ölçüler ise 6.7 inç olarak açıklandı. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap