Samsung'un Yeni Katlanabilir Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Teknolojinin dev isimlerinden birisi olan Samsung, Galaxy Fold ile katlanabilir telefon piyasasına iyi bir giriş yapamamıştı. Ardından gelen Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip ile bu konuda ısrarcı olduğunu herkese göstermişti.

Ortaya çıkan yeni bir patente göre şirket bu konuda biraz daha ısrarcı olacağa benziyor. LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan yeni Samsung patenti aslında Galaxy Z Fold 2'ye oldukça benzeyen bir cihazı erişiyor. Aralarındaki en önemli fark ise telefonun menteşe kısmının farklı olması.

Telefonun menteşe kısmında LED ışıkları veya LED şeridi telefonu alabileceği hasarlardan korumasına yardımcı olacak. Buna ek olarak patentteki bilgilere göre bu ışık şeridi, duruma bağlı olarak farklı renkte ışıklar yayabilecek.

Elbette her patentin hayata geçeceği bir gerçek değil. Patentler genellikle şirketlerin hangi teknolojiler ve çözümler üzerinde çalıştığını göstermektedir. Dolayısıyla bu patentte belirtilen cihaz son ürün olarak karşımıza çıkmayacak olursa pek şaşırmamak gerekir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap