Samsung, Telefon Teslimatlarını Drone'la Yapacak

Teknoloji devi Samsung, akıllı telefonların teslimatı için yeni bir adım atıyor. Temassız ve hızlı bir teslimat için kolları sıvayan Samsung, İrlanda da drone teslimatına başlıyor.

Samsung, temassız ve sadece 3 dakikada Galaxy serisi telefonlarının teslimatını yapacak. Google, Amazon ve Uber gibi teknoloji devlerinin arasına katılacak olan Samsung, "Manna Drone Delivery" şirketi ile drone teslimatı için ortaklık yaptığını duyurmuştu.

Galaxy serisi telefonların teslimatı için anlaşma yapan şirket, siparişleri 3 dakika içinde temassız şekilde yapmayı hedefliyor. Drone ile teslimatı yapılacak olan akıllı telefonlar, Galaxy Buds Pro, S21 Ultra, Galaxy Tab S7, Galaxy Watch 3 ve kısa süre önce piyasaya sürülen Galaxy A Serisi'nin yeni modelleri yer almakta.

Şuan sadece İrlanda Oranmore kentinde hizmet veren drone, gelecek zamanda ülke çapında hizmet verebilecek.

Drone'la teslimat için özelleştirilmiş insansız hava araçları kullanan Manna Drone Delivery şirketi, hızlı ve temassız teslimat için 164-262 fit irtifa ve saatte 60 km hıza ulaşan dronelar kullanıyor.

Birleşik Krallık da hizmet veren şirket, süpermarket zinciri Tesco ile çalışıyor. 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap