Samsung'tan Bulut Kullanıcılarına Uyarı: Son Tarih 31 Eylül

Samsung, Cloud adıyla sunduğu bulut hizmetini sonlandırmaya hazırlanıyor. Yapılan son açıklamaya göre kullanıcılar 31 Eylül’e kadar verilerini taşıyabilecek.

Samsung 2020 yılının Eylül ayı itibariyle yeni bir açıklama yapmıştı. Açıklamada 2021 yılında Samsung Cloud desteğinin sonlandıracağını belirten şirket, yeni açıklamasında konuyu detaylandırdı. Samsung tarafından Android Central’a yapılan açıklamalarda hizmet desteği kesilmeden önce kullanıcılara kadar yeterli zamanın ayrılmak istendiği belirtildi. Bu doğrultuda verilerin taşınması için kullanıcılar 31 Eylül tarihine kadar sorunsuz bir şekilde Samsung Cloud üzerinden destek alabilecek.

3 Ay erteleme kararı geldi

Samsung adına yapılan açıklamada şöyle denildi; “Müşterilerimize verilerini taşımaları veya indirmeleri için yeterli zaman sağladığımızdan emin olmak için, özelliklerin son bitiş tarihini ilk duyurulan tarihten 3 ay ertelemeye karar verdik. 30 Kasım 2021 tarihinden itibaren, bulut servisi üzerinden senkronizasyon ve depolama alanı Samsung Cloud tarafından desteklenmeyecek ve veriler silinecek. Hala Samsung Cloud kullanıyorsanız, verilerinizi 1 Ekim'den önce Microsoft OneDrive'a taşımanız gerekir. Bu tarihten sonra dosyalarınızı Samsung Cloud'dan Microsoft OneDrive'a taşıyamayacak olsanız da, Samsung yine de tüm dosyalarınızı indirmenize izin verecek. “

Yapılan açıklama kullanıcılar için bulut hizmetten ayrılmak adına tüm seçenekleri sunuyor. Samsung Cloud Gallery Sync ve Drive özelliklerinin mevcut kullanımına son verilmesinin yanı sıra Samsung, 1 Ekim'den itibaren tüm ücretli depolama planlarını da otomatik olarak iptal edecek. Bu özelliklerin kullanımdan kaldırılması 30 Kasım'da başlayacak. 30 Kasım'dan sonra tüm verileri silinecek ve erişilemez hale gelecek.

Samsung Cloud OneDrive eşitlemesi nasıl yapılacak?

OneDrive taşıma işlemleri için kullanıcıların uygulama üzerinden Diğer > Ayarlar > OneDrive ile Bağla seçeneğini takip etmesi yeterli.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap