Samsung, Snapdragon 895'in Üretimini Yapacak

Qualcomm, yeni amiral gemisi işlemcisinin üretimi için Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile anlaştı.

Daha önce geliştirilen işlemciler ile milyonlarca akıllı telefona güç veren Qualcomm, şimdi de yeni amiral gemisi işlemcisi için bir anlaşmaya imza attı. Akıllı telefonlara güç verecek olan amiral gemisi Snapdragon 895'in üretimi için Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile anlaştı.

Kendine ait bir üretim fabrikası bulunmayan şirket, işlemci üretimlerini genellikle TSMC ve Samsung gibi şirketlere yaptırıyor. Qualcomm'un yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 895, Samsung'un Exynos 2200 yonga seti ile aynı şekilde 4nm fabrikasyon teknoloji ile üretilecek.

Qualcomm'un şuanda ki en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 888, ilk önce Xiaomi Mi 11 amiral gemisi akıllı telefonda kullanılmıştı. Ancak yeni amiral gemisi işlemci Snapdragon 895'in ilk olarak hangi model telefonda kullanılacağı henüz bilinmiyor.

4nm fabrikasyon teknolojisi ile üretilen Snapdragon 895 ve Exynos 2200 platformlarını yakından takip eden Apple A14 Blonic ise 5nm fabrikasyon süreci kullanılarak üretilmekte.

Qualcomm amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 895'in piyasaya ne zaman süreleceği hakkında henüz bir bilgi yok fakat önümüzdeki günlerde bu konu hakkında bir açıklama yapılması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap