Samsung, SmartThings İçin Yeni Özellikler Sunacak

Samsung tarafından geliştirilen SmartThings için yeni bir portal açılacak. Böylece kullanıcılar SmartThings ile ilgili işlemlerini yeni sayfa üzerinden yapabilecek.

SmartThings, Samsung’un akıllı ürünler geliştirmelerinin merkezi durumunda. 2014 yılından beri Samsung tarafından geliştirilen ve akıllı ev sistemlerine yönelik önemli bir dönüşümü yöneten SmartThings artık daha kolay bir şekilde yönetilebilecek.  SmartThings'e bağlı olan cihazları yönetmek şu anda yalnızca Android ve iOS mobil uygulamaları aracılığıyla mümkün. Ancak Samsung, SmartThings cihazlarına bir web tarayıcısı aracılığıyla erişmek adına alternatif yaratıyor.

Geliştirmeler 2019’da başlamıştı

Samsung tarafından yeni özellik için 2019'un Mayıs ayında çalışmalar başlatılmıştı. SmartThings için web panelini geliştirdiği duyurulan yenilik, 2019 yılının sona doğru kapatılmıştı. Testlerde başarısız olunması, Samsung tarafından projenin ertelenmesiyle sonuçlanırken şimdi yeniden testlere başlanacağı belirtildi.

my.smartthings.com adresi üzerinden kullanıcıların da erişilebildiği panel, kısa süre içerisinde daha kapsamlı bir şekilde hizmet verecek. Şu an için site üzerinden herhangi bir destek verilemezken, önümüzdeki günlerde Samsung tarafından ilgili site için detaylı bir şekilde açıklama yapılması bekleniyor.

SmartThings adresinde neler var?

Mevcut haliyle Samsung SmartThings web adresinde cihazları listeleyen ana bir ekran bulunuyor.  Mobil desteği henüz olmayan sitede, senkronizasyon da yapılamıyor. Bağlı olan cihazlar için de sadece listeleme desteği sunan internet sitesinde, güncelleme sonrasında yönetim de yapılabilecek. Bu sayede kişiler web paneli üzerinden ilgili cihazlar için istediği işlemi yapılabilecek.  Akıllı bir televizyon için kanal değiştirme, açma ve kapatma gibi işlevlerin açılacağı web sayfası, böylece akıllı evler için kolaylık sağlayacak.

2019 yılında Samsung, mevcut özellikleri bir uygulama ile duyurmuştu. Windows işletim sistemi için geliştirilen uygulama, 2019’un sonuna doğru kullanımdan kaldırılmıştı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap