Samsung, GameDriver İsimli Oyun Uygulamasını Yayınladı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, mobil oyuncular için yepyeni bir uygulama yayınladı. GameDriver isimli uygulama ile oyuncular, oynadıkları oyundan daha fazla performans elde edebilecek.

GameDriver uygulaması şu an sadece Galaxy S 20 ve Galaxy Note 20 cihazlarında kullanılıyor. Amiral gemisi sınıfı telefonlar, Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisine sahipler. Qualcomm, Snapdragon 865 işlemci grubunun da içinde bulunduğu grafik kartı için her şirket kendi güncellemesini kullanıcılarına gönderebileceğini duyurmuştu. Samsung bu fırsatı değerlendirerek mobil oyun seven kullanıcılarına uygulamayı sundu.

GameDriver uygulaması şu an Black Desert, Fortnite ve Call of Duty: Mobile oyunlarında aktif olarak çalışıyor ancak uygulamanın, diğer popüler oyunlara ve yeni çıkacak oyunlara ilerleyen zamanlarda hizmet vermesi bekleniyor. GameDriver, uyumlu oyunların ekran kartı ile optimizasyonlarını sağlayarak daha keyifli ve daha akıcı bir oyun deneyimi sağlayacak.

Kullanıcılar, Samsung’un Google, AMD, Qualcom, Unity, Crytek gibi donanım ve oyun geliştiren firmalarla ortak çalışma sonucu ortaya çıkardığı GameDriver uygulamasına Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak erişme imkanına sahip.

Samsung Galaxy S20 ve Note20 cihazları için uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap