Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samsung Galaxy Z Fold 3’ün Depolama Alanı Ne Kadar Olacak?

Samsung tarafından geliştirilecek bir sonraki katlanabilir model için yeni bilgiler sızdırıldı. Bilgilerde depolama alanı seçenekleri paylaşıldı.

Katlanabilir akıllı telefonlar için en iddialı markalardan bir tanesi Samsung. Fold ismi ile yeni modellerini piyasaya sunan Samsung'un bir sonraki modeli Samsung Galaxy Z Fold 3 olacak. Yeni modelde yer alacak özellikler için bugüne kadar pek çok farklı bilgi sızdırılırken yeni bir gelişme daha yaşandı. Paylaşılan yeni gelişmelere göre Galaxy Fold 3 modelinde depolama alanı 256 GB ve 512 GB olacak.

Depolama seçeneklerinde böyle bir iki farklı seçeneği sunacak olan şirket, kuşkusuz farklı versiyonlar ile katlanabilir modelini satışa çıkaracak. Ancak gündeme gelen bazı iddialarda ise 512 GB'lık depolama alanına sahip modellerin sadece Güney Kore'de satılabileceği belirtildi. Bu bakımdan kullanılacak depolama alanlarındaki özellikler belli olsa da bu iki farklı versiyonunun tüm ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Samsung Galaxy Z Fold 3’te microSD kart desteği olmayacak!

Depolama özellikleri ile ilgili paylaşılan gelişmelerde dikkat çeken detaylardan bir diğeri ise depolama için ek bir seçeneğin olmayacağı. Öyle ki akıllı telefon sektöründe piyasaya sunulan telefonların büyük bir bölümü ek depolama alanı ihtiyacı için microSD kart desteğine sahip oluyor. Ancak Samsung yeni modelinde böyle bir özelliğe yer vermeyi düşünmüyor. Bu bakımdan kullanıcılar depolama alanı seçiminde daha doğru bir karar vermeli.

Samsung Galaxy Z Fold 3 için bugüne kadar paylaşılan bilgilerde telefonun entegre bir kamera ile geleceği, sonsuz ekran deneyimi sunacağı, S Pen kullanımını destekleyeceği belirtilmişti. Depolama alanı için özelliklerin de paylaşılması ile birlikte bir soru işareti daha giderilmiş oldu. Cihaz için şu anda cevaplanamayan en önemli 2 soru işlemci ve satış fiyatı.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap