Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Mayıs Ayında Gelebilir

Samsung katlanabilir modelleri ile dikkat çekmeye devam ederken Samsung Galaxy Z Fold 3’ün Mayıs ayı başında gelebileceği belirtildi. Bu durum, katlanabilir telefona ilgi duyanları da heyecanlandırmayı başardı.

Samsung, telefon serilerinde hareketli bir dönemden geçiyor. Galaxy Note 20 modeli ile birlikte Note ailesinin son üyesini piyasaya sunduğu düşünülen Samsung, bu seriyi katlanabilir telefonlar ile sürdürülebilir. Galaxy Fold ile ilk modeli piyasaya sunan Güney Koreli şirket, yeni bir versiyonu Mayıs ayı itibariyle piyasaya sunmayı düşünüyor. 

Katlanabilir Telefon Modellerine İlgi Artıyor!

Eğlence ve üretkenlik odaklı bir cihaz olarak ön plana çıkan ve kullanıcıların da dikkatini çeken katlanabilir modellerle, özellikle Y kuşağı hedefleniyor. Piyasaya sunulan Galaxy Fold 2 modeli yüksek bir etiket fiyatına sahip olsa da oldukça dikkat çekerek yüksek satışlarıyla markanın bu alanda yüzünün gülmesini sağlamıştı. Bu durum, yeni model için daha yoğun ve özel çalışmaların yapılmasına da şirketi teşvik etti. 

Yapılan son paylaşımlar ve sızdırmalar doğrultusunda ise satışları daha da arttırmak isteyen Samsung, Samsung Galaxy Z Fold 3 modeli ile 2021'e damga vurmaya hazırlanıyor. Mayıs ayının başlarında piyasaya sunulması beklenen cihaz için henüz detaylı bilgiler mevcut değil. Kaputun altında nasıl bir işlemcinin yer alacağı ve S-Pen gibi harici bir aksesuarı destekleyip desteklemediği şu an için soru işareti. Ancak katlanabilir telefon sektörünün giderek yükselişte olması ve Samsung'un Galaxy Z Fold 3 modeli ile birlikte piyasaya girecek olması, pazardaki hâkimiyetini daha da arttırabilir. 

2020’de 700 Bin Sattı

2020 yılı içerisinde 700 bin adet satışı yapılan katlanabilir telefon modellerinde, 2020 yılı beklentileri oldukça yüksek. Öyle ki 5.5 milyon satış beklenen yeni yılda 2020’ye göre 8 kat daha yüksek bir satış hedefleniyor. 

Samsung katlanabilir telefonların yanı sıra kaydırılabilir telefon modelleri üzerinde de çalışıyor. Bu bakımdan gelecekte mevcut telefonlardan çok daha farklı fonksiyonlara sahip ve fiziki özellikleri ile de katlanabilen ya da kaydırılabilen modeller ön planda olabilir.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap