Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samsung Galaxy Tab S8 Destek Sayfasında Göründü

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni tablet modeli Galaxy Tab S8'i yakın bir gelecekte tanıtabilir.

Samsung'un destek sayfasında görülmesiyle tanıtım tarihininde yaklaştığının sinyalini veren Galaxy Tab S8, markanın yeni amiral gemisi tableti olarak kullanıcılar ile buluşacak.

Yeni Galaxy Tab S8 ailesi, Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Enterprise Edition şeklinde üç versiyon olarak karşımıza çıkacak.

Samsung Galaxy Tab S8'in Hangi Özelliklere Sahip Olması Bekleniyor?

Galaxy Tab S8'in ekranının 11 inç boyutunda olması bekleniyor.  Ancak, Galaxy Tab S8 Plus'ın 12,4 inç boyutunda ekrana ve Super AMOLED ekran teknolojisine sahip olması bekleniyor. Her iki versiyon için 120 Hz ekran yenileme hızı konuşalanlar arasında yer alıyor.

Cihazların, Qualcomm'un Snapdragon 888 işlemcisi etrafında şekillenmesi bekleniyor. Versiyonların sahip oldukları RAM desteği en az 8 GB olacak ve 12 GB'a kadar artırılabilecek. Depolama alanları ise 128 GB kapasiteden 512 GB kapasiteye kadar ulaşabilecek.

Batarya konusunda ise Galaxy Tab S8'in 8.000 mAh, Galaxy Tab S8 Plus'ın ise 10.090 mAh kapasiteye sahip olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap