Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samsung Galaxy S22 Ultra Kamera Özellikleri Çok İlgi Görmedi

Resmi lansmana 3 ay kala Galaxy S22 serisinin Ultra versiyonu için kamera özellikleri açığa çıktı. Yeni sızıntı, kullanıcıları çok fazla etkilemedi.

Kuşkusuz Samsung Galaxy S22 modelleri kamera ve tasarım özellikleri ile yepyeni bir deneyim sunacak. Her yeni amiral gemisinde olduğu gibi Samsung kuşkusuz pek çok yeni teknolojiyi ve özelliği yeni modeli ile birlikte kullanıma sunacak.

Bugüne kadar yeni amiral gemileri için yaşanan sızıntılarda daha çok tasarım ve kalem yuvasına dikkat çekilirken yeni bir sızıntı daha paylaşıldı. Yeni sızıntıda ise Samsung'un yeni amiral gemisinde yer vereceği kamera özelliklerine odaklanıldı. Kullanıcılar yeni kameralarda daha yüksek bir performans sunacak yükseltme beklese de sızıntılarda böyle bir durumun çok fazla gerçekleşmeyeceği görüldü.

Galaxy S22 ultra kamera özellikleri neler?

Galaxy S22 Ultra bir önceki versiyonda yer alan kamera donanımının küçük değişiklikler ile güncellenmiş versiyonunu kullanacak. Galaxy S21 Ultra’da 1/1.33 inç 0.8µm 108MP ISOCELL HM3 sensörü yer alıyordu. Galaxy S22 Ultra modelinde ise f/1.8 diyafram açıklığı ve 85" FoV ile geliştirilmiş versiyon kullanılacak.

Periskop kameralar için ise şirket iki yeni sensör kullanmayı planlıyor. S21 Ultra’da 1/3.24 inç sensörlere yer verilmişti. Yeni modelde ise iki yeni 1/3.52 inç Sony sensörü kullanılacak. Yeni kamera 10x optik zoom desteği sunacak ve f/4.9 diyafram ve 11° FoV ile 10MP çözünürlüğe sahip olacak.

Ice Universe’nin Twitter hesabı üzerinden paylaşılan yere sızıntılar, ultra versiyonda dahi ciddi bir değişimin yaşanmayacağını net bir şekilde gösteriyor. Galaxy S serisinin satışlarının düşmeye başladığı bir dönemde, kameralarda böylesine bir yenilik getirmesi Samsung'un daha düşük satışlar yapmasına neden olabilir. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap