Samsung Galaxy S20, Pixel Modellerinden Önce Güncelleniyor

Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S20 için sunduğu güncellemeler ile tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Samsung, Android güvenlik güncellemeleri ile Pixel modellerini dahi geride bıraktı.

Son zamanlarda yükseltme ve güncellemelerde ciddi bir hız kazanan Samsung, bu konuda oldukça iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi. Henüz Ocak ayı bitmemiş olmasına karşın Samsung Galaxy S20 serisi, pek çok farklı ülkede Şubat 2021 Android güvenlik yamasını almaya başladı. Güvenlik yamasının daha önceden alınması, markanın dikkat çekmesinin sağladı. Zira Google'ın kendi serisi olan Google Pixel modellerinde dahi henüz Şubat 2021 Güvenlik güncellemesini sunulmadı. Bu iki zıt durum, Samsung'un bu alanda ne kadar iddialı olduğunu net bir şekilde gösterdi. 

Samsung Galaxy S20 Şubat Güncellemesi Hangi Ülkelerde Sunuldu? 

İngiltere'nin yanı sıra şu anda 2021 Şubat ayı güvenlik güncellemesini alan ülkeler şöyle; Avusturya, Bulgaristan, Almanya, İtalya, Romanya, İspanya, İsviçre, Hollanda ve İskandinav ülkeleri.

Samsung Galaxy S20 Şubat Güncellemesi Nasıl Alınacak?

Samsung Galaxy S20 Şubat güncellemesini almak isteyen kullanıcıların, telefonlarının ayarlar bölümünden yazılım güncelleme bölümüne girmesi ve güncellemenin telefonuna gelip gelmediğini kontrol etmesi gerekiyor. Kullanıcılar için ekranda yer alan güncelleme seçeneği mevcut ise indir ve kura dokunarak güncellemenin telefona alınması sağlanabilir. Güncelleme sadece güvenlik yamalarını içerdiğinden dolayı farklı bir yeni özellik getirmiyor. 180 MB büyüklüğünde olan bu ,güncelleme performansı artırabilecek bazı yenilikler, hataların giderilmesi gibi bir dizi yenilik içeriyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap