Samsung Galaxy S20 FE 5G Haftaya Piyasada!

Samsung 5G destekli modellerine ağırlık vermeye devam ediyor. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda, Galaxy S20 FE 5G modeli için önümüzdeki hafta itibariyle Hindistan pazarında piyasaya çıkacağı belirtildi.

Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre, 8GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla gelecek telefon 50.000 Rs etiket fiyatına sahip olacak. 

Hindistan’da bir ilk yaşanacak!

Hindistan'da piyasaya sunulacak olan bu yeni model, aynı zamanda ülkeye yönelik önemli bir değişimi de içeriyor. Zira Snapdragon yonga seti ile güçlendirilmiş olan Samsung'un yeni modeli, Hindistan'daki Snapdragon kullanılan tek amiral gemisi olacak. Daha önce Galaxy s10 Lite ve katlanabilir modellerinde Snapdragon yonga setine yer veren Samsung, piyasaya sunduğu diğer tüm modellerde Exynos yonga setlerini kullanmıştı.

5G için güçlendirilmiş yeni modelinde yonga setinde değişiklik yapan Samsung, piyasada dikkat çekmeyi hedefliyor. Önümüzdeki hafta itibariyle piyasaya sunulacak yeni modelin ülkede yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Samsung Galaxy S20 FE 5G özellikleri neler?

Samsung Galaxy S20 FE 5G gücünü 7nm + süreci üzerine inşa edilen Snapdragon 865 yonga setinden alıyor. Snapdragon X55 modem ile 5G özelliğinin de kullanılmasını sağlayacak olan Samsung, piyasadaki en iyi 5G telefon modellerinden birisini de böylece sunmuş olacak. Cihazdaki 8GB RAM ve 256GB UFS 3.1 depolama alanı ise telefonun etkileyici diğer özellikleri. 

HDR10 + çıkışı ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.5 inç Super AMOLED ekran ile görüntü desteği sunan telefonda, kablosuz şarj da destekleniyor. IP68 su geçirmezlik sertifikası ve 4,500mAh bataryası ile 25W hızlı şarjı özelliğine sahip cihaz, tüm gereksinimlere cevap verebilecek nitelikte.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap