Samsung Galaxy Note 8 Serisi Tarihe Karışıyor

2017 yılında piyasaya sunulan Galaxy Note 8 ömrünün sonuna geldi. Cihaz artık Samsung tarafından desteklenmeyecek.

Galaxy Note 8 serisi her ne kadar artık şirket tarafından üretilmese de güncellemeler ile telefon sahiplerinin daha güvenli bir cihaz kullanması sağlanıyordu. Ancak Samsung yaptığı yeni açıklama ile birlikte Galaxy Note 8 modeli için destek sürecinin sona erdiğini duyurdu. Bu açıklama ile birlikte ortaya çıkan yeni gelişmeler, artık Galaxy Note 8 serisinin tamamen tarih sayfalarına gömüleceğini gösterdi.

Piyasaya sunulan en son Note modeli olan Galaxy Note 8, 4 yıl boyunca düzenli bir şekilde güncelleme aldı. Bu bakımdan kullanıcıları desteklemeyi başaran Samsung, 4 yılın sona ermesi ile birlikte cihazlardaki desteğini sona erdireceğini belirten açıklama yaptı.

Note Serisi Tarihe Gömülüyor

Cihazlar için son güvenlik güncellemesini Ağustos 2021 itibari ile gönderen Samsung, son büyük yazılım güncellemesini ise Android 9 olarak Şubat 2018 tarihinde yapmıştı. Bu güncellemeler ile birlikte telefon için süreç tamamlanırken, bundan sonra kullanıcıların telefon kullanımları güvenli olmayacağı gibi hiçbir güncelleme de cihazlara gelmeyecek. Bir dönemin noktalandığı tarih olarak kayıtlara geçen bu gelişme, üstelik sadece Galaxy Note 8 için geçerli değil.

Resmi açıklamalarda Galaxy Note 8 serisi ile birlikte Galaxy Tab A 2017 versiyonunda da artık güncellemenin yapılmayacağı belirtildi. Galaxy Note 7 modelinde yaşanan büyük patlama sorunlarının ardından iyileştirmeler ile yeniden güncellenen Note serisi, daha sonrasında şirket tarafından tamamen iptal edilmişti. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap