Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samsung Galaxy Book Serisinin Özellikleri Sızdırıldı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung'un bu yıl kullanıcılarına sunacağı Galaxy Book serisinin bazı özellikleri ortaya çıktı.

2021 model Galaxy Book serisi için çalışmalar sürerken, seride yer alan Galaxy Book Pro ve Galaxy Book 360'ın bazı özellikleri sızdırıldı. S-Pen desteğine sahip olacak olan bilgisayarlar güçlerini 11. nesil Intel işlemcilerden alacak.

Elde edilen bilgilere göre Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 isimli bilgisayarların OLED ekran teknolojisine yer vermesi bekleniyor. Galaxy Book Pro'nun 13.3 inç ekran boyutuna, Galaxy Book Pro 360'ın ise 15.6 inç ekran boyutuna sahip olması bekleniyor.

Bilgisayarlar, Intel'in en son işlemci serisine sahip olacak. Yeni nesil işlemcilerde Core i5 ve Core i7 işlemciler görev yapacak. Ayrıca, bilgisayarların işletim sistemi Windows olacak.

Galaxy Book Pro Wi-Fi ve LTE desteğine sahip olması beklenirken, Galaxy Book Pro 360'ın Wi-Fi ve 5G teknolojisine sahip olması bekleniyor.

Not: Bilgisayarlar için kullanılan görsel temsilidir.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap