Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samsung Galaxy A73, 108 MP Ana Kamerayla Geliyor

Samsung Galaxy A73 için paylaşılan son bilgilerde, cihazın 108 MP ana kameraya sahip olacağı belirtildi. 

108 MP ana kamera sahip olan ilk telefon 2019 yılının Kasım ayı itibariyle piyasaya sürülmüştü. Xiaomi Mi Note 10 modelinde yer verilen bu devasa kamera, dönem için büyük bir yenilik olarak kabul edilirken Samsung mevcut çözünürlüğü bugüne kadar sadece S ve Note serilerinde tercih etmişti. Bu bakımdan Galaxy A73 modelinde yeni bir kamera sensörüne yer verilecek olması, şirketin kamera alanında yeni bir açılım yaptığını da gösteriyor.

Güney Kore kaynaklı son bilgilere göre şirketin yeni piyasaya çıkaracağı modelinde üst düzey bir kamera sensörü kullanılacak. 108 MP ana kamera ile desteklenecek olan Galaxy A73 bu sayede orta sınıf segmentte kamerası ile rakiplerine karşı önemli bir üstünlük kurabilecek.

Samsung Xiaomi rekabeti kızışıyor!

Xiaomi’nin yüksek çözünürlüklü kamerası orta segmentteki pek çok modelde yer vermesi, rekabette markanın daha fazla ön plana çıkmasını sağlamıştı. Şimdi ise bu durumu dengelemek isteyen Samsung, orta sınıf modellerinde yeni bir dönem başlatıyor. Şirket yeni piyasaya sunacağı modellerinde, yüksek kamera donanımları ile birlikte telefonları çok daha cazip hale getirmeyi amaçlıyor.

Samsung Galaxy A73 ile birlikte başlayacak yeni dönemin, dengeleri nasıl değiştireceği ve Samsung kullanıcılarını ne kadar cezbedebileceği önümüzdeki dönemlerde detaylı olarak görülebilecek.

Görsel kaynağı: gsmarena

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap