Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samsung AR Glasses ve Glasses Lite Göründü

Her geçen gün yaygınlaşan ve rağbet gören giyilebilir teknolojik cihazlar, arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile adından söz ettiriyor.

Daha önce Huawei, Apple ve Microsoft'un giyilebilir cihazlar ile ilgili çalışmalar yaptığı haberleri gelmişti. Son gelen haberlere göre Samsung'un da bu teknoloji üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

Samsung ve Microsoft ürünleri hakkında daha önce bilgi sızdıran WalkingCat,  bu sefer Samsung AR Glasses ve Glasses Lite ile ilgili twitter hesabından iki yeni video paylaştı.

Samsung AR Glasses ve Glasses Lite Göründü

WalkingCat tarafından paylaşılan ilk video, Samsung Glasses Lite ile ilgili. Videoda görünen gözlük çerçeveleri çok kalın fakat tip olarak güzel göründüğü söylenebilir. Video açısından belli olan bir diğer özellik ise merceğin içerisinde gömülü olan şeffaf ekran.

Gözlüğün genel kullanımı hakkında bölümler bulunan videoda, Samsung cihazlarla oyun oynama ve görüntülü konuşmanın yanı sıra Samsung Dex ile taşınabilir bilgisayar modu özellikleri öne çıkıyor.

Videoda gözlük takılı halde dışarı çıkıldığında Güneş Gözlüğü Modu'na geçildiği, bu özellikle AR ekranının gizlendiği ve gölgelere renklendirme yapıldığı görülüyor. Bu özelliklerle beraber gözlükte bulunan Yeni Boyut Ekran özelliği sayesinde drone'un kontrolünü sağlamaya devam edebiliyor.

Yeni gözlükler ile ilgili paylaşılan ikinci videoda, 'Sonraki Giyilebilir Bilgi İşlem' vizyonu anlatılmakta. Videoda 3 boyutlu videolu görüşme ve iki boyutlu tasarımı oda boyutlarına dönüştürme gibi özelliklere yer verilirken, sadece gözlük ile görünen ve yazı için kullanılan bir klavye mevcut. Ayrıca yakınlaşma ve uzaklaşma yapabilen geniş bir görüş alanına sahip olduğuda görünmekte.

Samsung Glasses Lite

Samsung'un yeni gözlüklerinde hangi ekran teknolojisi kullandığı henüz netleşmedi fakat, AR ekranın hemen hemen tam kare şeklinde olması ve lenslerin üst kenar bağlantılarının gizlenmesi için karartılmış olması bunun sadece bir konseptten ibaret olmadığını gösteriyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap