Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samira Karşısında Nasıl Oynanır?

Samira counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Samira karşısında yardımcı olacaktır.

Samira her ne zaman yeterli stil puanına sahip olduğunda özel yeteneğini kullanma şansına sahip olacaktır. Bu yüzden maksimum puana sahip olduğunda onunla hasar takasına girmeye çalışmamalısın. Daha güvenli konumda kalmaya özen göstermelisiniz.

6. seviye olduktan sonra Samira’nın skor alma potansiyeli olabildiğince yükselir. Özellikle maksimum stil puanına sahip olduğunda bu potansiyel çok daha yüksek olur. Bu yüzden A stilinde olduğunda çok dikkatli olmalısın. Çünkü bu genelde hamle yapacağı stil durumudur.

Samira özellikle mana açısından problem yaşadığı zaman savunmasız kalır. Alternatif olarak stil puanını gözden geçirmeye çalışabilirsiniz. Stil ve mana değerleri az olduğu zaman hamle yapmayı düşünmelisin. Çünkü bu skor alma ihtimalinin en yüksek olduğu zamandır.

Samira karşısında strateji

Takım savaşlarında Samira’yı mutlaka kitle kontrolü ile etkisiz bırakmaya çalışmalısın. Bu sayede savaş başladığında hasar vermesine engel olmuş olursun. Kitle kontrolü özel yeteneğini engelleyecektir. E yeteneğini kullandığı zaman hızlı bir biçimde onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın.

Oyunun orta evresinde Samira genel olarak farm yapmaya çalışacaktır. Genel olarak orta koridorda tek başına kalacağı anlar olacaktır. Bunu fırsat olarak bilmelisin. Destek rolündeki arkadaşı yanında olmadığı zaman mutlaka onu cezalandırmayı düşünmelisin.

Samira stil puanı açısından çok düşük durumda olduğunda mutlaka bir savaş başlatmayı düşünmelisin. Savaş başlatmadığın zaman onun stil puanı biriktirmesini sağlarsın. Bu durumda takım savaşının ve mücadelenin çok daha çetin geçmesine neden olursun.

Samira’nın potansiyeli

Her zaman ne kadar stil puanına sahip olduğuna göz atmalısın. S derecesine yakın oldukça hareketli olacaktır. En önemlisi S derecesine yakın olduğunda ölümcül derecede güçlü olabilir. Stil puanı maksimum olmadığında özel yeteneğini kullanamayacağını unutmamalısın.

Samira oldukça mobil bir şampiyondur. Hareketliliği ve hayatta kalma becerisini kısıtlamak istiyorsan minyon birliklerinin her zaman haritada sana yakın olmasını sağlamalısın. Bu sayede E yeteneğini agresif bir biçimde kullanmasına engel olursun.

Samira’nın W yeteneğine çok dikkat etmelisin. Çünkü normal saldırıları engelleme şansı vardır. Bu yeteneği kullanıp hasar takasında bulunduğu zaman bekleme süresinden en iyi şekilde faydalanmaya çalışmalısın. Bu süre zarfında hasar takası senin işine gelecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap