Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Runescape Ücretsiz Bir Şekilde Mobil Cihazlara Geldi

MMORPG türünün en eski örneklerinden bir tanesi olan Runescape artık mobil cihazlarda da oynanabiliyor. Oyun iki platformda da yayınlandı.

Runescape, rol yapma türü oyunları sevenlerin PC’de en çok tercih ettiği oyunlardan birisi olurken geliştirici firma Jagex tarafından oyun için önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada uzun zamandan beri sürdürülen çalışmaların tamamlandığı belirtilirken, oyunun artık mobil platformlarda da desteklendiği ifade edildi. İlerlemenin bilgisayardan mobile aktarılması da mümkün olduğundan dolayı oyuncular daha pratik bir kullanım elde edebilecek ve bilgisayar yerine telefonlarında Runescape oynayabilecek.

Runescape Mobile Neler İçeriyor?

Runescape mobil versiyonu ile şu anda Google Play Store App Store üzerinden indirilebilir durumda. Oyuncuların ücretsiz bir şekilde telefonlarına indirerek oynayabileceği oyun, üstelik bilgisayar versiyonu ile çok fazla benzerlik içeriyor ve büyük farklar bulunmuyor. Yeni oyuncular tarafından özel Runescape üyeliği için 7 günlük ücretsiz bir deneme de sunuluyor. Özellikle ilk defa oyunu oynamak isteyenler için fırsat yaratan geliştirici firma, başlangıç aşamasında gösterilen ilgiden memnun. 1.8 milyon ön kayıt alan oyunda özellikle yapılan son güncellemeler ile birlikte kontrollerde ve oyun akışındaki mevcut sorunların giderildiği belirtildi. 

Yeni oyun için yapılan tanıtım şöyle:

Oyun için yapılan incelemelerde özellikle Google Play Store üzerindeki yeni değerlendirmeler oldukça dikkat çekti. Yapılan yeni güncellemelere rağmen oyun içerisinde ciddi optimizasyon sorunlarının yaşadığını, kontrollerin zorlaştığı, kasma ve gecikme nedeniyle oyunun oynanamadığı öne sürüldü. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap