Rocket League Sideswipe Mobil Cihazlara Geliyor

2016’dan beri en popüler oyunlardan birisi olan Rocket League için yeni bir mobil oyun geliştiriliyor. Oyunun adı Rocket League Sideswipe olacak.

Epic Games tarafından geçtiğimiz dönemlerde ücretsiz bir şekilde oyunculara sunulan Rocket League, kısa süre içerisinde daha da popüler hale geldi. Oyunun geliştiricisi Psyonix tarafından yapılan açıklamalarda, oyun için yeni bir versiyon üzerinde çalışıldığı duyuruldu. iOS ve Android işletim sistemlerinde desteklenecek Rocket League Sideswipe, önümüzdeki dönemlerde uygulama marketlerdeki yerini alacak

Rocket League Sideswipe özellikleri neler?

Rocket League, oyun içi dinamikleriyle oldukça farklı bir oyun. Bu nedenle mobil kontrollerde zorluklar yaşanabilir. Bu nedenle de oyunun özel bir şekilde optimize edilmesi bekleniyor. Grafik ve oyun içi dinamiklerinde farklılıklara da gidilebilir. Bununla birlikte Rocket League Sideswipe’de temel hedef aynı olacak. Roketle çalışan araçları kullanacak oyuncular, topu rakip kalesine atmaya çalışacak. Yeni oyunda, kamera açısının da farklı olması bekleniyor. Konsol ve bilgisayar sürümlerinde Rocket League kamera açısı, oyuncunun arkasında yer alırken Rocket League Sideswipe ile birlikte bu açı değişecek ve yandan bir görünüm sunulacak.

Rocket League’de 4’er kişilik takımlar halinde maçlar yapılabilir olsa da mobil versiyonda takımlar maksimum 2 kişiden oluşacak ve maçlar 2 dakikayı geçmeyecek. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda oyun kontrollerinin son derece kolay olacağı belirtildi. Bu doğrultuda yeni başlayan oyuncuların da oyundaki rekabete kolayca dahil olması hedefleniyor.

Psyonix tarafından yapılan açıklamalarda oyun için Beta testlerine başlanacağı belirtildi. Ancak oyunun ne zaman uygulama marketlerde yer alacağı belirtilmedi. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap